Na zasedání vedení HC Energie Karlovy Vary, které bylo na programu tento týden, bylo přijato několik opatření, která by měla vést ke zlepšení sportovních výkonů a výsledků A mužstva klubu. Tomu patří v extraligové tabulce po třináctém kole poslední, čtrnáctá příčka.

„I přesto, že se vedení HC Energie stále potýká s velmi závažnou situací ohledně rozpočtu, který stále není na sezonu zajištěn, není nám umístění našeho mužstva v extraligové tabulce lhostejné,“ informuje generální manažer karlovarských hokejistů Miroslav Vaněk.
Změny v týmu, které by měly pomoci k lepším výsledkům a postavení Karlovaráků v extralize, tak na sebe nedaly dlouho čekat. Již v úterý posílil tým v utkání v Mladé Boleslavi gólman Dušan Salfický.

„Proto jsme se rozhodli angažovat minimálně pro dnešní zápas v Boleslavi na střídavý start z Litoměřic zkušeného brankáře Dušana Salfického,“ ohlížel se Vaněk. To ale není vše. Do Karlových Varů zamíří dva kanadští hráči Travis Gawryletz a Bryan McGregor. Naopak z týmu se stěhoval do Třince Petr Gřegořek.

„Do obrany přichází Kanaďan Travis Gawryletz. Do Třince odchází na přestup za velmi zajímavou finanční částku a útočníka Bryana McGregora Petr Gřegořek,“ představuje ve zkratce hlavní změny v týmu. Klub se bude dále snažit získat ještě alespoň jednoho obránce.
Energetici nevstoupili do letošního ročníku extraligy pravou nohou. I přes řadu nadějně rozehraných zápasů dokázali na své konto nastřádat po čtvrtině soutěže pouze devět bodů.

Plány na boj o předkolo play-off zatím také hatí zranění brankářské jedničky Mensatora a jeho náhradníka Bendy. Tyto skutečnosti byly základním motivem pro několik opatření, která byla přijata na pondělním zasedání vedení HC Energie.

Na klíčový brankářský post tedy dočasně přichází zkušený Dušan Salfický. Mistr světa z přelomu tisíciletí a někdejší opora Plzně, Sparty a Pardubic míří do Karlových Varů minimálně pro dnešní utkání v Mladé Boleslavi. „Dušan k nám přichází na střídavý start z prvoligových Litoměřic. Naším cílem je, aby nám Dušan Salfický vypomohl po dobu absence Lukáše Mensatora a Marka Bendy,“ přibližuje Vaněk.

Záda bude extraligovému matadorovi krýt Tomáš Závorka, který se pral se střelci soupeřů v předchozích zápasech a pomohl k bodovým ziskům na Spartě, v Budějovicích a Litvínově.

„Tomáš Závorka je dobrý brankář, který dosud sbíral zkušenosti především v 1. lize. Budoucnost má nepochybně ještě před sebou. Nicméně v současné situaci se snažíme na brankářský post zajistit více zkušeností,“ doplňuje Miroslav Vaněk.

Další změny se pak dotýkají zadních řad týmu. Na přestup odešel do Třince zkušený obránce Petr Gřegořek. Mistr světa z roku 2010 se v průběhu svého angažmá v Karlových Varech herně trochu trápil, navíc jej zlobila poraněná záda. „Za hráče získáváme zajímavou finanční částku a útočníka Bryana McGregora. Bryan je šikovný útočník, který by měl být pro naši ofenzivu posilou. Z financí za přestup Petra Gřegořka se budeme snažit mužstvo v rámci možností posílit,“ sděluje další novinky generální manažer Energie.

Již dnes tak mohou fanoušci zhlédnout posily v dresu Energie, a navíc svými hlasivkami pomoci svému týmu k důležitým bodům, které Energie potřebuje jako sůl. Od 18.00 hodin v KV Areně totiž budou v rámci čtrnáctého kola energetici hostit v podkrušnohorském derby Litvínov. Tomu mají navíc co oplácet.⋌ (sei, pso)