Ve druhém přípraveném utkání na novou sezonu druhé ligy se hokejisté HC Baník Sokolov představili v domácím prostředí proti nováčkovi soutěže z Rokycan, který odkoupil právo účasti od Strakonic.
HC Baník Sokolov 4
HC DAG Rokycany 2

V domácí sestavě již byli k vidění hráči základního kádru. Chyběli pouze Anderle a Rybár pro pracovní zaneprázdnění, Soukup kvůli zranění a v brance dostal šanci Schafhauser. Hosté také testovali novice v sestavě, protože mužstvo je složené z několika hráčeů Strakonic, Klatov a Písku. Domácí začali velmi vlažně a hned v 1. minutě propadli při vlastní rozehrávce a hosté šli do vedení. Postupem času se domácí dostávali do tempa a k vidění byla i řada domácích šancí, o kterých lze tvrdit, že byly stoprocentní. Mezi ně lze zařadit v 5. minutě šanci Polesného a v 8. minutě zase šanci Sopra. Branku domácí vstřelili až v 10. minutě v přesilové hře, kdy vyrovnání zajistil Loskot.
Druhou třetinu začali domácí velmi vlažně a až od poloviny třetiny začali přidávat na obrátkách, což nakonec vyústilo ve vedoucí gól, jež padl z hole Jora ve 34. minutě. Do konce druhé třetiny měli domácí výrazně navrch a jen škoda nevyužitých šancí.
V úvodu třetí části hry domácí dvakrát faulovali a hosté dostali šanci dvojnásobné přesilové hry, kterou také využili a srovnali na 2:2. Závěr utkání ale opět patřil domácím, kteří nejprve v 55. minutě šli do jednobrankového vedení po teči Nového, který usměrnil Eismannovu střelu a v samotném závěru ještě tvrdou střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě Toms a uzavřel tak účet dnešního utkání na 4:2.
Manažer HC Baník Petr Vilhelm stále hledá posily do obrany. „Útočníků je dost. Ještě se budeme snažit získat nějakého beka,“ dal si za úkol Vilhelm. V dresu Baníku už hrál Martin Toms. „Ten ale za nás v sezoně odehraje pár utkání a pak, někdy v říjnu, zamíří na zahraniční angažmá,“ podotkl manažer. Naopak se do týmu vrátil obránce Radek Šťourač a gólem se vuedl útočník Jiří Loskot. „To je hráč Liberce, který hrál vloni za Vrchlabí,“ dodal Vilhelm. Otázka setrvání Petra Polesného je stále otevřena, více se bude vědět na začátku příštího týdne. Naopak mužstvo Baníku posílilo obránce Zdeňka Pavlase z Jablonce.
Třetiny 1:1, 1:0, 2:1. Branky: 10. Loskot (Vrba), 34. Jor, 55. Nový (Eismann), 60. Toms (Ozom, Veverka) – 1. Šindelář (Stefl), 48. Strnádek (A. Hofrajtr). Vyloučení 6:9, využití: 2:1. Rozhodčí: Havelec – Kadeřábek, Fiala. Diváci: 220.
Sestava Sokolova: Schafhauser – Ozom, Toms, Děkan, Diblík, Krátký, Šťourač, Čižniar – Polesný, Veverka, Jor – Dobřemysl, Sopr, Račanský – Eismann, Kašpar, Nový – Vrba, Loskot, Formánek. Trenér: Potužník.
Sestava Rokycan: Mitáček (34. Novák) – Křtěn, Zajíček, Vrba, Kupka, Stefl, A. Hofrajtr, Rudolf, Ludvík – T. Hofrajtr, Geltner, Spal, – Strnádek, Kovář, Hajšman – Dorňák, Šindelář, Kubeš – Mrkvan, Kratochvíl. Trenér: Trachta.