HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov 7:6


Hosté se hned v úvodu snažili co nejdříve se střelecky prosadit a zasypali Volkeho v brance domácích několika slibnými střelami, ten si s nimi ovšem poradil. Naopak při prvním ojedinělém protiútoku se o vedení domácích postaral Zámečník. Do tlaku se pak domácí mužstvo dostalo při sérii několika vyloučených sokolovských hráčů, kdy z přesilovky zvýšil na 2:0 Gottfried. Baníkovci byli ale aktivní i v oslabení a při jednom z nich snížil Polesný po nádherné kombinační souhře s Veverkou. Domácí pak využili další dvě přesilovky a tak se po brankách Svobody a Tvrzníka odcházelo do šaten za stavu 4 :1 pro domácí. Před koncem třetiny ještě vystřídal v sokolovské brance Schafhausera Závorka.
Začátek druhé třetiny patřil hostům, kteří z úvodního tlaku vytěžili druhý gól díky střele Sopra a přihrávce Dobřemysla. Ve 31. minutě po chybě hostí před bránou zvýšil Tvrzník na 5:2, ale jako kontr přišla hned o minutu později branka Kukly po samostatné akci – 5:3. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, aktivnější byli hosté, kteří v těchto fázích domácí jasně přestříleli, ale Volke byl neprůstřelný. A jak to většinou bývá pod heslem nedáš – dostaneš v poslední minutě druhé třetiny zvýšil na 6:3 pro Litoměřice Janus.
Do posledního dějství vlítli hosté jako vítr, neboť cítili, že utkání není ještě prohrané a že je v jejich silách ho ještě obrátit. Výsledkem toho byli dva rychlé góly v brance domácích a ve 46. minutě svítilo na tabuli skóre 6:5 po brankách Děkana a Polesného. Tlak hostí i nadále pokračoval, ale při ojedinělém závaru před Závorkovou brankou dorazil za jeho záda puk Gottfried – 7:5. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vstřelil šestý gól hostů opět Polesný, opět po přihrávce Veverky. Když se už hosté chystali k power–play, zasáhl do hry velmi nejistý hlavní rozhodčí Štěpán, který vyloučil Petra Kuklu na pět minut plus do konce utkání za normální střet s brankářem Volkem mimo brankoviště. Nakonec se hosté ke hře bez brankáře dostali při vyloučení domácích, ale branku Volkeho nějak významně již neohrozili.
Závěrem je třeba říci, že ztracených bodů je škoda, když sokolovští byli celý kombinačně lepším mužstvem. Kromě soupeře bojovali ale také s velmi špatným osvětlením ledové plochy a také s nepřesnými výroky všech rozhodčích, jejichž úroveň dosahovala maximálně krajského přeboru.
Další utkání hrají baníkovci v Mělníku v neděli 11. listopadu od 17 hodin.
Třetiny 4:1, 2:2, 1:3. Branky: 5. Zámeček, 9. Gottfried, 18. J. Svoboda, 19. Tvrzník, 31. Tvrzník, 40. Janus, 54. Gottfried – 14. Polesný (Veverka), 25. Sopr (Dobřemysl), 32. Kukla, 42. Děkan (Soukup), 46. Polesný (Veverka), 56. Polesný (Veverka). Vyloučení 9:13, navíc Kukla 5 + do konce utkání. Využití 4:1, oslabení 0:1. Rozhodčí: Štěpán – Rozlílek, Sichrovský. Diváků: 300.
Sestava Litoměřice: Volke - Šembera, Strycharz, Kuda, Opluštil, Jakl, Kolbaba - Macaj, Svoboda, Tvrzník - Janus, Gottfried, Patzenhauer – Zámečník, Svoboda Dalibor, Horejsek - Petrus, Nedorost.
Sestava Sokolova: Schafhauser (19. Závorka) - Nerad, Loskot, Pech, Děkan, Diblík, Pavlas, Ozom - Polesný, Veverka, Kukla - Dobřemysl, Sopr, Jor - Vrba, Formánek, Soukup - Kašpar, Eismann, Nový – Mudra.