Slabý začátek, pak exelentní výkon, nicméně prohra v prodloužení. Tak by se dal krátce charakterizovat nedělní duel HC Baník Sokolov na ledě Mělníka ve 12. kole II. ligy ČR, ve kterém Sokolov prohrál po prodloužení.


HC Junior Mělník - HC Baník Sokolov 4:3 po prodl.


V úvodu tohoto utkání působili hosté poněkud ospale, všude byli o krok pozadu a z toho pramenilo několik zbytečných vyloučení. Domácí Mělník tuto situaci náležitě využil ve 4. minutě, kdy v přesilovce poslal domácí do vedení po pěkné kombinaci Vach. Také druhý gól do sítě hostí padl v jejich početním oslabení, když se v 9. minutě od modré trefil Pešek. V 11. minutě zvládli domácí situaci dva na jednoho a úspěšně zakončoval Kalivoda. Hostující trenér Potužník si vzal oddechový čas a důrazně ke svým svěřencům promluvil. Ve zbývajícím čase prvního dějství byla hra poznamenána častými vyloučeními na obou stranách a zvýšenou aktivitou hostí, do konce třetiny se na skóre už nic nezměnilo.
Do druhé části hry nastoupili sokolovští jako vyměnění, dobře bruslili a kombinovali, vytvořili si obrovské množství střeleckých příležitostí a ve 27. minutě se po přihrávce Veverky prosadil kanonýr Kukla. Tlak hostů pokračoval dále a ve 31. minutě střelou zpoza obránce skóroval Formánek za asistence Jora. V těchto chvílích byla veliká škoda mnoha neproměněných šancí, před brankou domácího Vokurky se postupně ocitli sami Polesný, Kukla, Dobřemysl, ale domácího brankáře neprostřelili. Když už se při jedné z takových šancí kotouč dostal za brankovou čáru, rozhodčí branku neuznali, neboť ze svého postavení puk v bráně neviděli. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 3:2 pro domácí.
Ve třetí třetině baníkovci pokračovali v nátlakové hře, ale bohužel i v počtu neproměněných šancí. Až v 54. minutě po pěkné kombinaci v přesilovce pálil do odkryté branky domácích Dobřemysl po přihrávce Soukupa – 3 : 3. Do konce třetího dějství bylo několik příležitostí na obou stranách, ale nic významného se již co se týká změny skóre nestalo.
V prodloužení se hosté snažili rozhodnout a získat dva body, bohužel v 62. minutě se po o odraženém kotouči ocitl v samostatném nájezdu domácí Urban a rozhodl o tom, že vítězství zůstane na Mělníku.
Závěrem nutno konstatovat, že je velká škoda úvodů utkání, protože sokolovští hrají dobře, ale tříbranková manka se potom těžko dohánějí. Změnit to můžou opět v neděli 18. 11., kdy hostují ve 13. kole ve Slaném od 17 hodin.
Třetiny 3:0, 0:2, 0:1 – 1:0. Branky: 4. Vach, 9.Pešek, 11. Kalivoda, 62. Urban - 27. Kukla (Veverka), 47. Formánek (Jor, Polesný), 54. Dobřemysl (Soukup, Mudra). Vyloučení 12:10, využití 2:1. Rozhodčí: Stach – Leninský, Sekula. Diváci: 350.
Mělník: Vokurka - Krejčí, Kala Martin, Kalivoda, Ondra, Příhoda, Stinka, Urban - Kala Roman, Chochola - Buriánek, Nosek, Pešek - Dobiáš, Bříška, Wagenhoffer - Cafourek, Vach, Maršík – Pekárek. Trenér: Brdička.
Sokolov: Závorka - Nerad, Loskot, Děkan, Diblík, Ozom, Mudra, Pech - Polesný, Veverka, Kukla - Sopr, Dobřemysl, Jor - Soukup, Vrba, Kašpar - Nový, Formánek. Trenér: Potužník.