Sobotní utkání hokejisté Baníku Sokolov s Klatovy bylo jako vždy urputnou a tvrdou bitvou tak, jak to u duelů těchto dvou týmů bývá. Rozhodčí měl plno práce a to převážně ve druhé a třetí třetině. Ten kdo na zimní stadion nepřišel určitě zaváhal, protože domácí opravdu podali velmi dobrý bojovný výkon. Do obrany poprvé v sezóně nastoupil Josef Rybár, ale na druhou stranu zase chyběl pro zranění úspěšný střelec Petr Kukla.


HC Baník Sokolov -HC Klatovy 3:1


Vstup do úvodní třetiny vyšel domácím skvěle. Po krásné akci hned po 37 vteřinách otevřel účet utkání Václav Dobřemysl, který zužitkoval perfektní přihrávku od Zdeňka Sopra –1:0. Domácí byli při chuti, ale chybělo trochu hokejového štěstí, jako na začátku 7. minuty, kdy byl ve výborné střelecké pozici Jor, ale puk, který k němu směřoval mu v tom nejméně vhodném okamžiku přeskočil přes čepel hole. Hosté následně přečkali oslabení a v 9. minutě se vrhli do útoku. Ovšem domácí kapitán Veverka jim sebral puk a jel úplně osamocen na Štelmacha. Jeho střela ale mířila příliš vysoko a tak z této příležitosti nakonec nic nebylo. Následovala obrovská šance domácích, kdy Dobřemysl uvolnil Soukupa, ale Štelmach vytáhl jeden ze svých perfektních zákroků a jeho pokus zlikvidoval. Otřepané pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. V 10. minutě hosté zakombinovali, Heřmánek tvrdě vystřelil, Závorka jeho pokus vyrazil a Holub pohotově zametl puk za jeho záda – 1:1. Ale v 15.minutě domácí opět strhli vedení na svou stranu, když opět předvedli krásnou kombinaci na jejímž konci byl Petr Nový, který tak upravil na 2:1. Domácím narostlo sebevědomí a o necelé dvě minuty později musel opět vytáhnout Štelmach jeden ze svých skvělých zákroků, když musel likvidovat střelu Sopra.
Úvod druhé třetiny patřil ale hostům. Domácí chvílemi nevěděli kam dřív skočit, ale naštěstí tyto pasáže hry přečkali bez inkasované branky. Za zmínku stojí Heřmánkem tečovaná střela od modré, která jen těsně minula domácí branku. Až ve 27. minutě, kdy začal rozhodčí vylučovat, se začala hra vyrovnávat. V polovině zápasu měli domácí dokonce možnost hrát 7 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale hosté je prakticky k ničemu nepustili. Navíc, když se domácí dostali ke střele, stál v brance skvěle chytající Štelmach, jako ve 33. minutě, kdy vypíchl v poslední chvíli puk, který usměrňoval Vrba. Ve 35. minutě se navíc dostal do samostatného úniku velmi agilní Petr Nový, ale poslal puk mimo branku. Hosté se ale nechtěli nechat zahanbit a tak měl plno práce následně i Závorka, ale puk za své záda nepustil.
Hosté začali třetí třetinu přesilovkou, ale domácí se bránili dobře a navíc 3 vteřiny před jejím koncem udeřili. Petr Nový ve vlastním oslabení zabojoval, sebral hostům puk a z levé strany si to namířil ke Štelmachovi, který na jeho blafák a následnou střelu do víka nestačil – 3:1. Následně hosté dvakrát zbytečně faulovali a dali tak domácím minutu a 42 vteřin možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ti sice hosty zamkli v jejich obranném pásmu, ale vstřelit gól nedokázali. Jediný slibný pokus vyslal na branku Štelmacha Polesný, ale jeho projektil skončil na tyčce. Ve 47. minutě si hosté vypracovali stoprocentní šanci, kdy stál úplně sám před Závorkou Holub, ale jeho pokus v brance neskončil. Hosté ještě půl minuty před koncem zkusili power-play, ale domácí již zbytek utkání dohráli v klidu a k ničemu závažnějšímu svého soupeře nepustili.
Ve středu baníkovci hrají na ledě Rokycan.
Třetiny 2:1, 0:0, 1:0. Branky: 1. Dobřemysl (Sopr), 15. Nový (Polesný, Veverka), 42. Nový – 10. Holub (Heřmánek). Vyloučení 10:12 (navíc Mudra, Geltner a Kuna 10 minut), využití 0:0, oslabení 1:0. Rozhodčí: Dundr – Chochola, Marek. Diváci: 506.
Sestava Baníku: Závorka – Nerad, Loskot, Diblík, Děkan, Mudra, Rybár – Polesný, Veverka, Nový – Soukup, Sopr, Dobřemysl – Kašpar, Vrba, Jor. Trenéři: Potužník, Suchopár.
Sestava Klatov: Štelmach – Brožík, Kreuzman, Mužík, Klaus, Horník, Kuna – Holý, Kepl, Hobl – Geltner, Setíkovský, Čuban – Kuželík, Heřmánek, Holub – Dvořák, Maxa, Ceperko. Trenér: Tománek.