Hokejisté sokolovského Baníku mají ty nejtěžší soupeře ze skupiny střed takřka za sebou. Po vedoucích Benátkách, se kterými Baník ve středu prohrál 2:6, je zítra čekají Sršni z Kutné Hory.
Vysoká porážka s Benátkami podle trenéra Karla Potužníka na hráčích žádné stopy nezanechá. „Soupeř to byl určitě nejlepší, proti kterému jsme letos hráli. My jsme herně nepropadli, ale rozdíl byl v chybách. My nějaké individuální udělali a hosté to potrestali góly. Naopak my šance nedali, ani z trestného střílení, a to proti tak silnému soupeři nejde. Chybělo nám i trochu štěstí,“ myslí si o středečním utkání sokolovský trenér.
Zítra baníkovci na ledě Kutné Hory chtějí bodovat naplno. Velí k tomu už samotné postavení soupeře, který je na posledním místě skupiny Střed. „Cíl je určitě vyhrát, i když takoví soupeři ze dna tabulky nám moc nevyhovují. Ale jako trenér bych nebyl spokojený, kdybychom nevybojovali minimálně dva body,“ prozradil kouč cíl Baníku.
Kutná Hora se v nadstavbě sudá–lichá trápí stejně jako v základní části. Sršni prohráli v Děčíně 4:2, doma podlehli i Slanému 1:4 a v týdnu nestačili na Roudnici, které venku podlehli těsně 4:3.
Mužstvo by mohlo být pohromadě, i když trenér se sestavou vyčkává. „Asi někdo chybět bude. Mudra například zdravotně odpadl už před zápasem ve středu. Zítra odpoledne navíc hrají mistrák u junioři, a tak to bude na domluvě, kdo s námi na zápas pojede,“ dodal trenér Karel Potužník.
V dalším kole pak baníkovci hrají doma, za týden na svém ledě přivítají Nymburk.