V posledním kole základní části nastoupili hokejisté Sokolova do utkání proti Kolínu s tím, že budou hrát na čtyři pětky a chtěli vyhrát a zkusit se tak probojovat na sedmou příčku konečné tabulky skupiny Západ. To se jim nakonec podařilo.

HC Baník Sokolov - SC Kolínští kozlové5:3

Sokolovští byli hned od úvodu lepším celkem na ledě, ale skórovat se jim podařilo až na konci 10. minuty, kdy Račanský tvrdou střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Hosté ale rychle kontrovali, když o chvilku později zužitkoval Mazek křižnou přihrávku od Přibyla - 1:1. Přesně po jedné minutě od první branky domácích se trefil Sopr, který dorazil Zuckerův pokus a opět tak strhl vedení na domácí stranu - 2:1. Tato branka domácí hodně povzbudila a ti se dále tlačili dopředu. Ale ani Sopr, Nový či Soukup v první části hry už neuspěli.
Úvod druhé třetiny vyšel domácím, kteří ve 22. minutě předvedli pěknou kombinaci, kdy na jejím konci byl úplně volný Veverka, který zamířil přesně - 3:1. Domácí pak zbytečně několikrát faulovali a hosté měli možnost hrát dokonce dvoujnásobnou přesilovku, ale tu využít nedokázali. To se jim ale podařilo 4 vteřiny poté, co skočil z trestné lavice na led ve 26. minutě Nový. Přesně zamířil Javůrek a snížil na - 3:2. Domácí ale opět rychle kontrovali a o 25 vteřin později skóroval dnes podruhé agilní Račanský a domácí opět vedli o dvě branky - 4:2. Po tomto gólu nahradil v brance hostí Brázdil Truhláře a hosté to zkoušeli s novou oporou ve své svatyni. Ale i toho se domácím podařilo překonat, když ho ve 35. minutě prostřelil Zucker - 5:2. Do konce druhé třetiny již žádná branka nepadla a spíše se jen neustále vylučovalo a hra se kouskovala.
Hosté se nevzdali ani ve třetí třetině, ale domácí hráli v pohodě a k ničemu vážnějšímu je nepustili. Až v 51. minutě, kdy hráli domácí přesilovku a zapomněli se všichni v útočném pásmu. Javůrek se utrhl do brejku, který zakončil bezchybně a snížil na 5:3. Do konce třetí třetiny už žádná další branka nepadla.
Jelikož Mělník v posledním kole prohrál posunul se Baník na konečnou sedmou příčku v tabulce a v prvním kole play off se utká s týmem HC Chrudim.
Třetiny 2:1, 3:1, 0:1. Branky: 10. Račanský (Vrba, Toms), 11. Sopr (Zucker), 22. Veverka (Kukla, Soukup), 26. Račanský (Loskot), 35. Zucker (Jor, Mudra) – 11. Mazek (Přibyl), 26. Javůrek (Šindelář, Voříšek), 52. Javůrek (Kunášek J.). Vyloučení 13:12, z toho Soukup 10 minut, Vrba 2+2 minuty a Kubát 2+2 minuty. Využití 1:0, oslabení 0:1. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Merc. Diváci: 563.
Sestava Baníku: Závorka – Formánek, Toms, Děkan, Diblík, Loskot, Mudra, Říha,Van Waardenburg – Polesný, Veverka, Nový – Kukla, Dobřemysl, Soukup – Račanský, Kašpar, Vrba – Sopr, Zucker, Jor. Trenér: Suchopár.
Sestava Kozlů: Truhlář (26. Brázdil) – Voříšek, Procházka, Přibyl, Pýcha, Kopecký, Barták – Skokan, Javůrek, Šindelář – Mazek, Kubát, Mejzr – Kunášek Š., Beňovský, Kunášek J. Trenér: Bednář.

Baník postupuje do I. kola vyřazovací části ze 7. místa skupiny západ. Soupeřem jim bude mužstvo skupiny střed HC Chrudim, které skončilo v konečné tabulce skupiny na 2. místě. První dvě utkání play-off sehrají hráči HC Baníku Sokolov na ledě v pardubické ČEZ aréně. K tomuto kroku přistoupili chrudimští, z důvodu futsalové kvalifikace na zimním stadionu v Chrudimi. Domácí utkání play-off sehrají baníkovci v úterý 2. 3. a ve středu 3. 3. vždy od 18 hodin. V případě nerozhodného stavu, by se rozhodující utkání odehrálo zřejmě již na zimním stadionu v Chrudimi.