V 25. kole druhé hokejové ligy sehráli baníkovci třetí utkání nadstavby sudá–lichá. Na domácím ledě přivítali favorita na postup z největších, mužstvo Benátek nad Jizerou. A podle toho to také na ledě vypadalo.

HC Baník Sokolov -HC Benátky 2:6

Domácí ve středu večer nastoupili v plné sestavě, ve které chyběl jen obránce Rybár, jenže na ledě to nebylo příliš znát. Vedoucí celek skupiny středu si dokráčel pro vysoké vítězství. Hned v 1. minutě utkání měli šanci domácí, kdy Kukla uvolňoval osamoceného Dobřemysla, ale puk si k němu cestu nenašel. Ve 2. minutě hosté zatlačili domácí do defenzívy a jen tak tak, že z toho nebyla branka. Pak dostali domácí možnost hrát přesilovku, svého soupeře zatlačili, ale opět vyhořeli na své koncovce. To hosté, vteřinu po skončení svého oslabení, ujeli do brejku a Malý nezaváhal – 0:1. V 5. minutě šel na trestnou lavici pro změnu domácí Kukla a hosté v závěru této přesilovky opět trestali. Kocman posunul puk na modrou, kde číhal Nedbal a ten střelou propálil vše co mu stálo v cestě – 0:2. Následovalo další domácí oslabení, ale to se sokolovským hráčům podařilo ubránit. V 10. minutě potom ujížděl sám na branku hostů Polesný a ti jej faulovali. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale Polesný, který se ujal exekuce, neuspěl a ztroskotal na skvěle chytajícím Barkovi. V 16. minutě šel trestnou lavici domácí Soukup a hosté opět skórovali, tentokrát uspěl kapitán hostů Jakeš – 0:3.
Úvod druhé třetiny patřil domácím, ale ti opět nedokázali proměnit ani vyložené šance. Nejprve se o to snažil Kukla, po něm Soukup a nakonec byl osamocen před Barkem Dobřemysl, ale ani jeden nedokázal poslat puk za záda brankáře hostí. Ve 25. minutě přisedl na trestnou lavici k domácímu Ozomovi i hostující Gajda a hrálo se čtyři na čtyři. To náležitě sedlo hostům a ti předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci Jakeš skóroval prakticky do opuštěné branky – 0:4. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak ve 30. minutě předvedl Stehno pěknou samostatnou akci na jejímž konci se nemýlil a upravil na pro domácí hrozivých 0:5. Domácí trenéři vystřídali po tomto gólu brankáře, kdy Závorka střídal dnes nepříliš jistého Schafhausera. Závorka hned ve 35. minutě vychytal úplně osamoceného Gajdu a o minutu později zase Malého. Ve 39. minutě, při vlastním oslabení, se opět sám řítil na Barka Polesný, ale ani tentokrát na něj nevyzrál.
Úvod třetí části hry vyšel lépe hostům, kteří ve 43. minutě Máchou upravili už na 0:6. Až za tohoto stavu se dostali ke slovu teprve domácí. To se povedlo ve 47. minutě Novému, kterého pěknou přihrávkou do volného prostoru uvolnil Polesný – 1:6. Druhou branku se domácím potom povedlo vsítit v 52. minutě, kdy se ze samostatného nájezdu nemýlil Formánek, který pěknou střelou do víka upravil na konečných 2:6. Závěr utkání pak byl ve znamení řady vyloučení na obou stranách, ale skórovat se už ani jednomu týmu nepodařilo a tak si dnes po zásluze hosté ze sokolovského ledu odvezli všechny tři body.
Třetiny 0:3, 0:2, 2:1. Branky: 47. Nový (Polesný, Veverka), 52. Formánek (Van Waardenburg) – 4. Malý (Skořepa), 7. Nedbal (Kocman), 17. Jakeš, 26. Jakeš (Zajíček, Kocman), 30. Stehno (Klouček), 43. Mácha (Stehno, Kadeřábek). Vyloučení 10:8, navíc Vrba do konce utkání a Klouček 10.minut OT. Využití 0:3. Rozhodčí: Froněk – Bertlík, Šerý. Diváci: 584.
Sestava Sokolova: Schafhauser (31. Závorka) – Loskot, Pech, Ozom, Diblík, Pavlas, Mudra, Děkan – Polesný, Veverka, Nový – Kukla, Dobřemysl, Soukup – Vrba, Formánek, Sopr – Kašpar, Račanský, Van Waardenburg. Trenéři: Potužník, Suchopár.
Sestava Benátek: Barek – Ton, Klaban, Klouček, Gajda, Beránek, Nedbal, Tondr – Zajíček, Mařík, Kocman – Malý, Skořepa, Kristek – Jakeš, Kadeřábek, Stehno – Rybecký, Drak, Mácha. Trenér: Skaloud.