Hokejisté sokolovského Baníku pokračují v sérii sudá – licháv sobotudruhým zápasem na ledě IHC Písek. Baníkovce podle všeho nečeká snadný zápas.
Písek totiž v prvním utkání série vyhrál v Roudnici nad Labem jasně 7:3. A třeba Pelhřimov, se kterým Baník před týdnem dokázal doma vyhrát těsně 5:4, v sezoně dvakrát porazil (3:2 a 3:0). „Jihočeský hokej má velkou úroveň už delší dobu a náš zítřejší soupeř nebude výjimkou,“ myslí si trenér Baníku Karel Potužník.
O soupeři má své informace. „Co vím, tak v Písku to jde hodně nahoru už od mládeže, se kterou dobře pracují. Je to tam sport číslo jedna,“ mapuje trenér. Samotný zápas nebude z nejlehčích. „Písek si poměrně jasně drží třetí místo v tabulce skupiny střed, takže to bude těžký duel. Má kvalitní mužstvo a podle mě bude společně s Benátkami nejtěžším soupeřem v této sérii,“ tipuje Potužník.
Proto by byl každý bod z jihu Čech brán jako úspěch. „My chceme vyhrát každé utkání, ale to platí spíše v domácím prostředí, kde hrajeme úplně jinak než venku. Proto by bylo dobré, kdyby naši hráči pokračovali v takovém nasazení jako posledně doma proti Pelhřimovu. To pak můžeme na nějaký ten bod z venku myslet a z Písku by byl zlatý,“ přiznává sokolovský trenér.
Absence budou opět v obraně. „Určitě ještě nebude Rybár, který sice začal trénovat, ale jeho výkonnost ještě není taková, aby naskočil do mistráků. Navíc je stejně pracovně vytížený, to samé platí u Račanského. A z rodinných důvodů bude chybět i Děkan,“ vyjmenoval trenér seznam chybějících. „Ale každý zápas začíná nula nula a bude záležet na tom, jak to kluci odkamají. Určitě chceme hrát pozorně a dobře v obraně,“ dal si za cíl Potužník.

Představujeme soupeře

Mužstvo Písku bylo dlouholetým účastníkem I. ligy a v dřívější době také tradiční soupeř Baníku se umístil po základní části na 3. místě. V týmu působí spoustu hráčů se zkušenostmi z první ligy a také několik hokejistů si již zahrálo extraligu. V brance před známějším Pinkasem dostává přednost Filip Kubiš. Obrana Písku je poměrně mladá, přesto velmi málo inkasuje. V 22 zápasech inkasovali Jihočeši pouze 49 branek. V útoku na soupisce je asi nejznámějším jménem Milan Filipi, bývalý hráč Pardubic a Českých Budějovic, letos však ještě neskóroval. Kanadské bodování prozatím vede navrátilec z Francie Radek Hovora, který si ve dvaceti utkáních připsal 18 kanadských bodů. Sokolov se Pískem utká téměř po deseti letech. Poslední utkání (tehdy ještě prvoligové) se mezi těmito týmy uskutečnilo začátkem roku 1997, kdy Baník prohrál v Písku 3:1, tehdy skóroval Milan Čejka. Doma bude Sokolov hostit písecké hokejisty v sobotu 9. února 2008.