Sobotní utkání proti Nymburku se hráčům Sokolova povedlo a hlavně ve hře dozadu hráli dobře a svého soupeře v této činnosti jasně předčili. Dalším důležitým aspektem vítězství bylo to, že i v koncovce nevyšli domácí naprázdno a podařilo se jim třikrát překonat velmi dobře chytajícího Jágra.

HC Baník Sokolov - HC NED Nymburk 3:0

Hned v 1. minutě fauloval hostující Kadeřábek a při ponechané výhodě se do dobré pozice probojoval Polesný, ale v koncovce neuspěl. V přesilovce se do další šance dostal Vrba, ale v pozici mezi kruhy také nezamířil přesně. Domácí stupňovali svůj tlak, ale brankář hostí Jágr všechno pochytal. V 6. minutě úřadoval domácí kapitán Veverka, ale Jágr skvělým zákrokem jeho pokusy opět zlikvidoval. První pokus vyslali hosté na domácí branku až na začátku 7. minuty, ale Závorka si s tímto pokusem také poradil. Zachvíli dostali šanci hrát přesilovku i hosté, ale domácí brankář, stejně jako jeho protějšek, chytal bezchybně. Hlavně Krejčíkovy pokusy byly nebezpečné. Jednu střelu vytěsnil Závorka do ochranné sítě a druhá skončila těsně vedle jeho branky. Ve 13. minutě měl nejprve na jedné straně šanci Veverka a na druhé zase Toma, ale ani jeden z nich se neprosadil. V závěru první třetiny měli další šance hosté. Jednu z nich nejprve zahodili, když se řítili tři na domácího Tomse a druhou, když Závorka po Dvořákově střele předvedl pohotový semafor.
Do druhé třetiny domácí doslova vlítli. Nejprve střílel neúspěšně z dobré pozice Nový a o chvilku později už přesně Petr Kukla. Ten zužitkoval přesnou Dobřemyslovu přihrávku zpoza branky a poslal domácí do vedení – 1:0. Domácí pokračovali v nátlakové hře, ale druhou branku se jim ještě střelit nepodařilo. Ve 24. minutě přišli na řadu i hosté a nejprve zahrozili Kadeřábkem, který to zkoušel individuálně, a později dokonce roztočili v domácím obranném pásmu pěkný kolotoč, ale ke střele se z nich nikdo neodhodlal. Ve 29. minutě hráli domácí přesilovku a podařilo se jim jí využít. Kukla z levé strany přihrával na Václava Dobřemysla a ten sice nadvakrát, ale za to přesně, poslal puk do branky hostí – 2:0. V polovině utkání umožnili domácí hostům z Nymburka hrát přesilovku pět na tři, a to přesně 45 vteřin, ale domácí své oslabení odehráli perfektně a hosty prakticky k ničemu nepustili. Stejnou přesilovku hráli ve 39. minutě i domácí na 37 vteřin, ale skórovat také nedokázali a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.
Domácí v úvodu třetí třetiny hráli velmi dobře a neustále se snažili tlačit dopředu. Ve 45. minutě Sopr uvolňoval Vrbu, ale ten osamocen před Jágrem jeho přihrávku promáchnul. O chvilku později se do vyložené pozice dostal i kapitán hostů Nýč, ale nezpracoval puk a tak šanci nevyužil. Ve 49. minutě šel na trestnou lavici Kukla a domácí se museli bránit. Opak byl, ale pravdou a do brejku se řítil Polesný, ovšem v koncovce na Jágra nevyzrál. Po přesilovce domácí přidali plyn a výsledkem byla další branka. V čase 53:00, při domácí přesilovce, Toms naznačil střelu, poté uvolnil Petra Polesného a ten střelou nad vyrážečku brankáře Jágra nezaváhal – 3:0. Závěr utkání si pak už domácí pohlídali a po zásluze tak získali všechny tři body. Ve středu jede Baník do Kolína.
Třetiny 0:0, 2:0, 1:0. Góly: 21. Kukla (Dobřemysl), 29. Dobřemysl (Kukla), 53. Polesný (Toms). Vyloučení 8:11, využití 2:0. Rozhodčí: Dundr – Ruchař, Vlasjuk. Diváci: 557.
Sestava Sokolova: Závorka – Loskot, Toms, Diblík, Děkan, Ozom, Pavlas – Veverka, Polesný, Nový – Kukla, Soukup, Dobřemysl – Sopr, Račanský, Jor, Vrba. Trenéři: Potužník, Suchopár.
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Zeman, Krejčík, Vlach, Kumstát – Kadeřábek, Nýč, Dvořák – Dulovec, Šimek, Hertl – Toma, Turinský, Martinec. Trenér: Vrabec.