Utkání 23. kola II. hokejové ligy otevřelo sérii zápasů sudá–lichá. Sobotní vystoupení Baníku nebylo zrovna optimální pro kardiaky, neboť Sokolov s Pelhřimovem dvakrát prohrávali, ab nakonec v závěru zápasu vybojoval tři body.

HC Baník Sokolov - HC Spartak Pelhřimov 5:4

Domácí do utkání nastoupili po dlouhé době v plné síle (již bez obránce Nerada, který ukončil své hostování z Klášterce) a bylo to znát. V těžkém utkání chvílemi převládal boj nad hokejem a rozhodčí měl plné ruce práce. Do utkání vstoupili lépe domácí, první šanci měl Kukla, ale vystřelil jen do dobře postaveného Adamce. Poté ale domácí dvakrát po sobě faulovali a hosté měli šanci hrát dvojnásobnou přesilovku, kterou Šejnohou zužitkovali - 0:1. Branka hosty nakopla a v 6. minutě Šejnohou opět zahrozili, ale Závorka jej tentokrát vychytal. Na konci 8. minuty hosté opět skórovali a Anderle poslal hosty už do dvoubrankového vedení - 0:2. O dvě minuty později měli šanci domácí, ale hostující Anderle jí zastavil faulem a domácí tak mohli hrát svou první přesilovku. Tu ale nevyužili a stejně dopadla i následující přesilovka, ve které měl velikou šanci Soukup, ale ani nadvakrát neuspěl. Přesilovku využili domácí až na konci 15. minuty, kdy snížil domácí kapitán Veverka na 1:2.
V úvodu druhé třetiny se hrál opatrnější hokej až do 25. minuty, kdy šel na trestnou lavici Šejnoha a domácí trestali. Petr Polesný vystřelil prakticky z nemožného úhlu, ale puk nakonec v síti hostů skončil a bylo rázem vyrovnáno - 2:2. To ale nebylo všechno a za 10 vteřin poslal Soukup přesnou střelou domácí poprvé do vedení - 3:2. O další minutu později měl stoprocentní šanci Vrba, který si položil Adamce na led, ale puk už zvednout nedokázal. Ve 30. minutě při vyloučení Dobřemysla byl chvíli sám před Závorkou hostující Beránek, ale domácí brankář vytáhl perfektní ´semafor´ a šanci mu vzal. Pak měli domácí celkem dvakrát šanci hrát dvounásobnou přesilovku pokaždé okolo 40. vteřin, ale ani jednou se nedokázali prosadit. To hosté ve 38. minutě svou zkrácenou přesilovku využili a Tecl, jež se nejlépe ze všech zorientoval ve skrumáži před domácí brankou, vyrovnal na 3:3. Domácí v závěru druhé části hry dvakrát faulovali a hosté měli šanci hrát skoro minutu a půl pět na tři. Naštěstí pro domácí tuto přesilovku hostí rozdělila přestávka mezi druhou a třetí třetinou.
V úvodu třetí třetiny domácí své oslabení zvládli a hrálo se dál v plném počtu. Ve 43. minutě měl další gól na hokejce Šejnoha, ale pálil jen do Závorky. Ve 48. minutě vystřelil Plch od modré, Šejnoha tečoval a domácí Závorka neměl šanci reagovat - 3:4. Tato branka poslala na chvíli domácí do útlumu, ale naštěstí pro ně to netrvalo dlouho. V 54. minutě při domácí přesilovce přesně zamířil Polesný a bylo opět vyrovnáno - 4:4. Branka jako by polila domácí živou vodou a ti se opět tlačili dopředu. Hosté faulovali a domácí opět uspěli, když zpoza branky našel Vrba přesně domácího Kuklu a ten nezaváhal - 5:4. Následovala řada trestů na obou stranách a na ledě se pořádně začalo jiskřit. Domácí, ale tuto situaci zvládli a dovedli toto utkání do vítězného konce. Hostům nepomohla ani minutu a půl trvající hra bez brankáře.
Příští zápas hrají baníkovci v sobotu 12. ledna na ledě Písku.
Třetiny 1:2, 2:1, 2:1. Branky: 15. Veverka (Polesný, Soukup), 26. Polesný (Veverka), 26. Soukup (Dobřemysl, Děkan), 54. Polesný (Soukup, Kukla), 55. Kukla (Vrba, Děkan) – 4. Šejnoha (Anderle), 8. Anderle (Smetana, Hrbatý), 38. Tecl (Hrbatý), 48. Šejnoha (Plch). Vyloučení 15:19, z toho Kukla 2+2+10.minut OT, Dobřemysl 5 minut+ do konce, Adamec 10 minut OT, Kašpar 2+2, Anderle TH, Beránek 5 minut + do konce. Využití 4:2, rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Merc. Diváci: 636.
Sestava Baníku: Závorka – Diblík, Loskot, Pech, Děkan, Ozom, Mudra, Pavlas – Polesný, Veverka, Nový – Kukla, Soukup, Dobřemysl – Sopr, Jor, Vrba. Trenéři: Potužník, Suchopár.
Sestava Spartaku: Adamec – Meloun, Beránek, Smetana, Plch, Vácha, Kašpar, Prostředník – Tecl, Plachý, Hrbatý – Šejnoha, Anderle, Hadrava – Florián, Pelán, Holec – Špatenka. Trenéři: Zmrhal.