Do třetího přípravného utkání hokejistů HC Baník Sokolov nastoupil do branky Závorka. Naopak pro zranění chyběli Soukup, Mudra, Koněvalík a pro pracovní vytížení Rybár, Anderle a Jor. Středeční utkání bylo plné tvrdých osobních soubojů, vyložených šancí na obou stranách a k vidění bylo i sedm branek. Branek by padlo ještě více, ale dominovali brankáři nad útokem a tak se skóre zastavilo na poměru 3:4.

HC Baník Sokolov- SHC Klatovy 3:4

První desetiminutovka vyšla lépe hostům, kteří dost často domácí zavřeli v jejich obranné třetině, ale branku vstřelit nedokázali. Postupem času se domácí dostali do obrátek a druhá desetiminutovka vyšla zase lépe jim. V 10. minutě skóroval Loskot, kterého skvěle uvolnil Veverka a domácí šli do vedení - 0:1. Poté hned následovala další obrovská šance domácích, to střílel z pozice mezi kruhy Dobřemysl a jím vyslaný projektil se zastavil až o tyčku branky hostí. Do konce první třetiny následovalo ještě několik slibných pokusů, ale těm chyběla větší přesnost.
Druhá třetina se nesla ve znamení neustálého vylučování, hra se kouskovala, ale na druhé straně to přineslo i mnoho šancí na obou stranách. Špatnou zprávou pro domácí je zranění Veverky, který má podle prvních zpráv natažená vazy v koleně a tak dále již do hry nenastoupil. Hned v úvodu šli domácí do tří, ale dokázali ubránit jen jedno vyloučení, při návratu Ozoma z trestné lavice přeci jen inkasovali a Holý srovnal stav utkání na 1:1. Následovala šance Šimonika, ale ten Závorku nepřekonal. To Kuna ve 26. minutě mířil už přesně a otočil tak stav utkání - 1:2. Ve 28. minutě našli domácí obránci přesnou přihrávkou na červené čáře Diblíka, který se vracel z trestné lavice a ten se řítil sám na branku hostí. Hosté ho ale faulovali a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. Exekuce se ujal Polesný, ale svůj blafák nedotáhl až do konce a puk skončil na pravém betonu brankáře hostí. Domácí nepolevili a ve 33.minutě si vypracovali další velikou šanci, to se ocitnul úplně sám před brankou Vrba, ale netrefil odkrytý horní růžek branky hostí a skóre tak nezměnil. Ve 36.minutě se opět řítil úplně sám na branku hostí Polesný, ale opět neuspěl. Ve 37. minutě jela dvojice Sopr - Dobřemysl na jednoho obránce hostí, prvně jmenovaný přihrál volnému spoluhráči, ten ale netrefil puk přesně a šanci tak nedokázal využít. Ve 40. minutě se už domácí dočkali a Račanský zužitkoval Vrbovu přesnou přihrávku do volného prostoru a srovnal účet utkání na 2:2.
Hned v první minutě třetí třetiny se prodral před branku Polesný, vystřelil, Loskot ještě dorážel, ale puk skončil ke smůle domácích až na horní síťce branky hostí. To na druhé straně o minutu později hosté udeřili a z dorážky Vlček opět strhl vedení na stranu hostí - 2:3. Domácí se opět vrhli do útoku a odměnou jim bylo opět vyrovnání. Ve 47. minutě chytře obkroužil branku hostí Nový a ke vzdálenější tyči přesně zavěsil - 3:3. V 53. minutě hráli domácí přesilovku, ale propadli na útočné modré a hosté Heřmánkem z rychlého protiútoku trestali - 3:4. Domácí v závěru zkusili ještě s výsledkem něco udělat, ale úspěšní už nebyli a tak hosté své těsné vedení uhájili.
Třetiny 1:0, 1:2, 1:2. Branky: 10. Loskot (Veverka), 40. Račanský (Vrba), 48. Nový (Šťourač) – 23. Holý (Setíkovský), 26. Kuna (Holý), 42. Vlček (Vondryska), 53. Heřmánek (Černý). Vyloučení 12:11, využití 0:1, oslabení 0:1. Rozhodčí: Fiala – Kadeřábek, Havalec. Diváci: 212.
Sestava Sokolova: Závorka – Ozom, Toms, Toms, Diblík, Pavlas, Šťourač, Krátký – Polesný, Veverka, Loskot – Dobřemysl, Sopr, Račanský – Eismann, Kašpar, Nový – Van Vaardenburg, Louthan, Vrba. Trenér: Potužník.
Sestava Klatov: Rückel – Černý, Mužík, Brožík, Kuna, Kalatut, Horník, Pelicar, Kreuzman, Vlček – Kuželík, Ceperka, Dvořák – Hobl, Setíkovský, Holý – Vlček, Vondryska, Heřmánek – Šimonik, Stropnický. Trenér: Tománek.