Ti, co se do útrob KV Areny dostali až na konci druhé minuty, tak museli litovat. Důvod? Přišli totiž o dvě branky. Hosté šli ve 24. vteřině do vedení, když se pohotovou dorážkou prosadil Ondřej Roman. V čase 1:29 už bylo vyrovnáno, když do černého zamířil Vláďa Sičák. „Důležité bylo, že jsme vždy dokázali rychle odpovědět na gól soupeře. Gól Vládi Sičáka nás vrátil do utkání," pochvaloval si po zápase autor čtvrté branky domácích Tomáš Rachůnek.

A jak už bylo naznačeno, ve druhé dvacetiminutovce se diváci dočkali dalších přesných zásahů. Energii poslal do vedení důrazem na brankovišti Václav Skuhravý. Rovnovážný stav byl ve 29. minutě, když dělovkou propálil vše, co stálo v cestě, hostující Vandas.

Do šaten se ale šlo za stavu 4:3 ve prospěch domácích, když se také v početní výhodě zapsal do listiny střelců Tomáš Rachůnek. „Vedení po dvou třetinách nás zdravě nakoplo do té třetí části, i když musíme objektivně přiznat, že jsme museli o body ještě hodně bojovat," pokračoval Rachůnek ve svém hodnocení utkání.
A branky padaly i nadále. V oslabení přidal pátý gól Energie Denis Kindl, ale kontaktní gól vsítil necelé dvě minuty nato Kucsera. „Drama to bylo až do konce, to je pravda, ale my jsme měli několik šancí, kterými jsme to mohli ukončit a zápas dohrát. Důležité jsou ale tři body, které jsme konečně získali," usmíval se Tomáš Rachůnek po utkání.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Branky: 2. Sičák (Vachovec, V. Tomeček), 14. Tuominen (Sičák, M. Rohan), 23. Skuhravý (Vachovec), 38. T. Rachůnek (Dvořák, Tuominen), 42. Kindl (Gorčík) – 1. Zdráhal (Sloboda, Kucsera), 10. Hudeček (Sloboda), 29. Vandas (Roman, Sloboda), 44. Kucsera (Roman). Rozhodčí: Lacina, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Oslabení: 1:1. Diváci: 2211.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, flek. Trenéři: Jan Tlačil, Mikuláš Antonik a Pavel Kněžický.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Hrbas, Sloboda, Výtisk, Sedlák, Kovář, D. Krenželok, Puzič – Kucsera, Roman, Zdráhal – Květoň, Stastny, Tybor – Kolouch, Vandas, Illéš – Hudeček, Tomi. Trenéři: Jakub Petr, Pavel Trnka a Martin Prusek.