Baník ztrácí aktuálně na předposlední místo osm bodů, k dobru však má ještě utkání v Jablonci, které se v sobotu nehrálo. „Na severu Čech je extrémní mráz. V jablonecké hale, která není zateplená, je kolem minus čtrnácti stupňů. Bohužel v tomhle se hokej hrát nedá, protože to již ohrožuje zdraví hráčů,“ vysvětluje důvody nesehrání duelu sokolovský trenér Jan Michna.

Soutěž však musí být dohrána do 15. února, baníkovce tak čeká řádně nabitý závěr druhé ligy. V sobotu pojedou do Benešova, v pondělí do Jablonce a ve středu přivítají Milevsko. „Budeme hrát obden, ale to se nedá nic dělat, zdraví hráčů je přednější. V téhle chvíli jsme nekalkulovali s tím, co bude a nebude,“ pokračuje Michna.

Ještě předtím však hokejisté Baníku změří síly s Kobrou Praha, zápas se třetím týmem tabulky je na programu právě dnes od 18 hodin v Sokolově. „Je to pro nás velice silný soupeř, letos mají mimořádně silné mužstvo. Budeme se snažit o to, co jsme hráli minulý týden proti Bílině, být aktivní, proměňovat šance a hrát dobře dozadu,“ říká před utkáním kouč Baníku.

Teorie je však jedna věc, praxe potom druhá. „Samozřejmě dobře se to říká, horší je to potom ukázat na ledě,“ ví dobře Jan Michna, který spolu s Jaromírem Carvanem mužstvo na Kobru pečlivě připravoval. „Přizpůsobili jsme tomu samozřejmě opět i trénink, což se nám vyplatilo minulý týden, kdy jsme se věnovali přesilovkám, stejné to bylo i včera,“ potvrzuje.

Respekt budí v dresu Pražanů především obrovitý Jakeš. „Je to pro druhou ligu mimořádný hráč, dokáže utkání rozhodovat sám,“ upozorňuje Michna.
Osobní obranu však domácí na útočníka Kobry, který při svém posledním vystoupení na ledě Sokolova vstřelil hattrick, nechystají. „To sice ne, ale budeme mu věnovat zvýšenou pozornost. Hlavně při přijímání kotouče a potom při samotném útoku. Doufám, že ho pokryjeme a tím vytvoříme také prostor pro naše hráče,“ přeje si trenér Baníku.

Cíl v utkání s blížícím se koncem soutěže nemůže být pro hokejisty Sokolova jiný než opět vyhrát, a to za tři body. „Určitě. To nás udrží nadále ve hře. Pořád ještě není nic ztraceného, do baráže mohou spadnout další tři týmy. Dokud je alespoň teoretická šance, budeme bojovat,“ slibuje na závěr Jan Michna.