HC Baník Sokolov -HK LEV Slaný 3:4


Začátek baníkovcům vyšel perfektně a hned v 1. minutě uvolnil Račanský zpoza branky Sopra a ten nezaváhal a upravil na 1:0. Domácí branka povzbudila a hosté nevěděli kam dřív skočit. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a v 9. minutě, podobně jako u první branky, uvolnil Eismann z pozice za brankou Polesného a ten byl v koncovce také přesný - 2:0. Další horké chvilky připravili domácí hokejistům ze Slaného v 16. minutě, kdy domácí pěkně zakombinovali a po Polesného střele zazvonila tyčka branky hostí.
V úvodu druhé třetiny měl Baník šanci hrát 1:18 minut dvojnásobnou přesilovku, ale hosté se ubránili a domácí tak své vedení nedokázali zvýšit. To se povedlo v 31. minutě, kdy stejně jako ve dvou předchozích případech, Toms svou přihrávkou zpoza branky uvolnil Eismanna a ten zamířil do černého - 3:0. To už vypadalo, že domácí toto utkání dovedou do úspěšného konce, ale hosté o dvě minuty později kontrovali Schlixbierem a snížili na 3:1. Tato branka hosty doslova nakopla a ti se začali tlačit více dopředu. Jejich tlak zastavilo až dvojnásobné vyloučení a tak domácí měli opět šanci hrát dvojnásobnou přesilovku, téměř minutu a půl, ale hosté se ubránili.
Co nikdo nečekal se ve třetí třetině stalo skutečností. Hosté do třetí třetiny doslova vlítli a po třiatřiceti vteřinách zůstal úplně osamocený Průcha před Závorkou a střelou do horního růžku snížil na 2:3. Hra se rázem vyrovnala a domácí se začali strachovat o výsledek, přesto si ale vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí, ale Krause v brance hostí prostřelit nedokázali. Ve 46. minutě se řítil Mudra sám na brankáře Krause, ale byl faulován a svůj nájezd nedokončil. O chvilku později se ocitnul osamocený před brankou Polesný, ale svou šanci zahodil a Kraus jeho pokus zlikvidoval. Pak střelu Lapáčka vytáhl Závorka těsně mimo. Následně se domácí zapomněli v útoku a hosté z protiútoku Nesvadbou vyrovnali stav utkání - 3:3. V 56. minutě měli domácí obrovský tlak, ale hosté pozorně bránili a skórovat jim nedovolili. Naopak v 58. minutě opět domácí propadli v útoku a Průcha poslal do brejku Lapáčka. Domácí gólman Závorka se snažil vyjet proti puku, ale Lapáček byl rychlejší, obhodil si ho a skóroval do odkryté branky domácích - 3:4. V 59. minutě hráli ještě domácí přesilovku, půl minuty před koncem to ještě zkusili bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.
Třetiny 2:0, 1:1, 0:3. Branky: 1. Sopr (Račanský), 9. Polesný (Eismann, Nerad), 31. Eismann (Jor, Polesný) – 33. Schlixbier (Hybš), 41. Průcha (Lapáček), 54. Nesvadba (Gellner), 58. Lapáček (Průcha). Vyloučení 5:12, využití 1:0. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Merc. Diváci: 453.
Sestava Sokolova: Závorka – Nerad, Diblík, Ozom (35. Šťourač), Toms, Pavlas, Děkan – Eismann, Polesný, Jor – Račanský (41. Mudra), Formánek, Sopr – Kašpar, Vrba, Nový. Trenéři: Potužník, Suchopár.
Sestava Slaného: Kraus – Vaněk, Kohoutek, Řehoř, Málek, Iterský, Schlixbier, Homonický, Šťastný – Novák, Průcha, Lapáček – Pavlík, Hudíček, Kregl – Nesvadba, Hybš, Gellner – Zelenka, Hořák, Frolík. Trenér: Petráček.