Sokolov/ Sobotní duel byl pro obě mužstva prvním přípravným utkáním před nadcházející sezónou. Na domácí straně do hry zasáhlo mnoho mladých hráčů včetně tří potenciálních adeptů sokolovského dresu ze Slovenska. Mládí se na ledě vůbec neztratilo a výrazným způsobem se i zapsalo do střelecké listiny.

Skóre otevřeli ve 2. minutě hosté, když si jejich vůbec první střela, vyslaná z hole Kuželíka, našla cestu mezi betony domácího Schafhausera, a bylo to 0:1. Následně domácí přečkali oslabení a v 7. minutě se vrhli do útoku. Po následné krásné kombinaci, na jejímž konci byl Dobřemysl, jenž prakticky střílel do prázdné branky hostí, domácí vyrovnali na 1:1. Do konce první třetiny se už skóre nezměnilo, ale příležitostí k tomu měli oba dnešní aktéři více než dost, jelikož na obou stranách měli hráči několik přesilových her.

Ve 24. minutě šli domácí poprvé do vedení, když Magula zúročil přesnou Dobřemyslovu přihrávku z pravé strany před branku a následnou střelou nedal Ježovi šanci na úspěšný zákrok – 2:1. Hosté ale bleskově kontrovali a ve 25. minutě Dorňák z pozice mezi kruhy přesně zavěsil do horního růžku domácí branky – 2:2. Ve 27. minutě ale domácí opět skórovali, když vybojovali puk ve středním pásmu a po následném přečíslení střílel přesně Cimburek – 3:2. Ve 32. minutě dali hosté šanci v brance Tvrdíkovi, jenž střídal Ježe, ale ten svou neprůstřelnost ztratil hned po 13 vteřinách, kdy ho prostřelil z úhlu Sopr a upravil na 4:2. Ve 35. minutě přidali Sokolovští další branku, když se před Tvrdíkem nejlépe zorientoval Račanský – 5:3. Hosté ale o minutu později srovnali po pěkné individuální akci Kuželíka, který za domácí brankou obral domácího Říhu o puk, objel s ním branku a přesně jej zasunul za Schafhauserova záda – 5:3.

V úvodu třetí třetiny si domácí vytvořili místy až drtivý tlak, hlavně mezi 43. a 45.minutou, ale Tvrdík v brance hostí předváděl parádní zákroky. Až na začátku 48. minuty kapituloval, když přesně zamířil domácí kapitán Veverka – 6:3. Poslední dvě branky padly až v poslední minutě utkání. Nejprve se trefil se štěstím Kopkaš – 7:3. Následně pěknou střelou po ledě Louthan, který tak uzavřel skóre na konečných 8:3.

Sestava Baníku: Schafhauser – Hubka, Čižniar, Mudra, Van Waardenburg, Diblík, Říha – Veverka, Soukup, Dobřemysl, Sopr, Cimburek, Kopkaš, Kalousek, Vrba, Račanský, Kašpar, Magula, Louthan. Trenéři: Potužník, Kurfürst. Vyloučení: 9:10, z toho Dobřemysl a Soukup 2+2 minuty, Holub 10 minut, Využití: 1:0, Oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Florian - Havelec, Fiala. Diváci: 292. (jp)