Na výkonu obou mužstev to ale vůbec nebylo znát, předvedla divákům na ledové ploše v Lovosicích velmi kvalitní hokej, v němž nakonec domácí zvítězili 4:3, ale až po samostatných nájezdech.

STADION LITOMĚŘICE - BANÍK SOKOLOV 4:3

Mužstva začala opravdu od podlahy, velmi dobře bruslila. První se do gólovky dostali Litoměřičtí, když se na Hrušku v brance Sokolova řítil osamocený Hlusička, ale Hruška situaci v klidu vyřešil. Pak se ovšem do toho opřeli baníkovci a Volke v domácí kleci se měl co otáčet. Hráči Baníku jako by hráli doma.

Měli obrovský tlak, dobře kombinovali, a tak by se nikdo nedivil, kdyby padla do litoměřické sítě úvodní branka utkání. Volke byl ale k nepřekonání, likvidoval jednu šanci hostí za druhou. V 9. minutě měli Sokolovští k dispozici první přesilovku, vyrobili ale chybu, a tak se domácí dostali po brejku a pěkné souhře Kouby s Hlusičkou také do vedení – 1:0.

To žluto–černé ale neposlalo do kolen, ve své aktivní hře pokračovali a na domácího brankáře se valila záplava střel. V 19.minutě byl za úder do hlavy vyloučen domácí Novák a Baník měl příležitost další přesilové hry. Tentokrát nezaváhal a Kukla po kombinaci s Marečkem a Dobřemyslem vyrovnal – 1:1. Za tohoto stavu a počtu zásahů brankářů 18:7 pro Volkeho se šlo poprvé do šaten.

Ve druhé třetině pokračovala obě mužstva v dobrém výkonu, ale baníkovci již neměli tolik šancí jako v třetině předchozí. Domácí se prosadili ve 28. minutě ve dvojnásobné přesilovce, kterou po pěkně sehrané kombinaci opět zakončil Hlusička – 2:1. Ve druhé polovině druhého dějství se pak hrálo více ve středním pásmu, mužstva dobře bránila, a tak gólmani byli chvílemi téměř bez práce. Největší šanci spálili domácí, když se řítil po naskočení z trestné lavice na Hrušku domácí Kouba, ale Hruška zachoval klid a poradil si i s dorážkou dalšího litoměřického hráče. Stínem druhé části pro Sokolov byly tři desetiminutové tresty za zbytečné řečnění s rozhodčím.

O přestávce všem borcům, kterých se to týkalo, trenér Carvan řádně vyčinil a hráči Baníku do třetí třetiny vlítli jako uragán. Byli lepší ve všech činnostech a zdálo se, že vyrovnávací gól je na spadnutí. Své příležitosti však neproměnili, naopak, v čase 53:57 inkasovali po ojedinělé akci domácích – 3:1. Autorem vstřelené branky byl Buďa. Kdo ale myslel, že je hotovo, trochu se mýlil. Když to nešlo ve standardním rozložení sil, odhodlali se sokolovští trenéři na konci 57. minuty ke hře bez brankáře. No a jejich hráči si poradili náramně. Během chvilky si vytvořili drtivý tlak, na jehož konci padla druhá branka, a to když střelu Přindiše od modré tečoval Setikovský – 3:2. To ale nebylo všechno, hned po vhazování se Baník v útočném pásmu usadil opět a brankář byl ze sokolovské klece odvolán znovu. A opět stejný scénář – vyhrané buly – skvělá kombinace mezi Soukupem a Marečkem – 3:3!! Opaření domácí ještě v poslední minutě zkusili vstřelit vítězný gól, ale Hrušku nějak výrazně neohrozili.

Došlo tedy opět na prodloužení, z pohledu Baníku už šesté v řadě. Do nastavení hosté vstoupili oslabení, ale přesilovce domácích se ubránili. Poté se ještě hrálo tři na tři, ale na skóre se již nic nezměnilo. A tak přišly na řadu samostatné nájezdy a to je vždy sázka na šťastnějšího. Úspěšnější byli domácí, když proměnili Horčička a Buďa, a připsali si tak druhý bod z tohoto velmi kvalitního druholigového utkání.

Sokolovské teď čeká ve středu dohrávka v Mostě. O víkendu mají baníkovci volno a na domácím ledě se představí v KV Areně ve středu 16. prosince od 19.00 hodin proti mužstvu HC Roudnice nad Labem.

Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 – 1:0.
Branky: 10. Hlusička (Kouba), 28. Hlusička (Buďa, Slížek), 54. Buďa (Horčička), 65. Buďa (rozhodující nájezd) – 20. Kukla (Dobřemysl, Mareček), 59. Setikovský (Přindiš, Kukla), 59. Mareček (Soukup).
Rozhodčí: Würherle – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:11 navíc Novák (Lit.), Kukla, Dobřemysl a Majer (Sok.) 10 minut OT. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 409.
HC Stadion Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Holbaba, Hillmich, Zenk, Slížek, Horčička, Šnajdr, Buďa, Hlusička, Bacovský, Horejsek, Myšík, Svoboda, Kauschitz, Novák, Veverka.
HC Baník Sokolov: Hruška – Hauer, Kořínek, Diblík, Říha, Mudra, Rohan M., Přindiš, Diblík, Soukup, Setikovský, Kukla, Sopr, Dobřemysl, Sláma, Mareček, Topinka, Račanský, Nový, Majer, Jakubal T.