Navíc umocněnou tím, že jeho dva výběry, starší dorostenci a junioři, usilují o návrat do I. ligy. Dorostenci se potáceli v krajském přeboru již minulý rok, ale v baráži nedokázali přejít přes Litoměřice a Rokycany. Junioři v minulé sezoně neudrželi druhou nejvyšší soutěž, letošní sezonu strávili v krajské lize Středočeského kraje.

Oba týmy letos své soutěže vyhrály a teď je čeká baráž o očekávaný návrat do první ligy. Baráž startuje již dnes na zimním stadionu v Mariánských Lázních, kde junioři Baníku Sokolov hostí své vrstevníky ze Soběslavi. Trenéru Petru Nečovi jsme položili několik otázek.

Jak byste zatím zhodnotil letošní sezonu?
Tak já musím smeknout před klukama, že tohle dokázali. Pro mě osobně je již postup do baráže v podmínkách, ve kterých jsme odehráli sezonu, velký úspěch.

Jaké jsou šance na postup?
Bude to velmi těžké. Pokud se to podaří alespoň jednomu mužstvu, budu to považovat za malý zázrak. Já se pro to samozřejmě budu snažit udělat všechno. Na druhou stranu jsem v tomhle optimista, svým klukům věřím.

V letošní sezoně jste měli ztížené podmínky. To ale nezahrnovalo pouze dojíždění…
Trénovali jsme tři hodiny týdně, a to ještě dohromady obě mužstva. Bylo samozřejmě těžké připravit a skloubit trénink pro hráče, kteří byli věkově v rozmezí pěti šesti let.

Můžete srovnat dorost a juniory, kdo má podle vás větší šanci na postup?
Neznáme samozřejmě detailně sílu soupeřů, ale v juniorech je tým kompaktnější, útoky jsou vyrovnanější. U dorostenců je zase kostra, která to může dotáhnout do vítězného konce, ale tam to podle mě bude těžší.

Snazší bude tedy postup u juniorů?
To snazší je samozřejmě v uvozovkách. Junioři jsou ale herně i fyzicky vyrovnanějším mužstvem.

Jak to bude vypadat na střídačce? Hracími dny u obou kategorií jsou pátek a neděle…
Budeme to řešit podle zápasů. Pokud se utkání budou křížit, zastoupí mne asistent, nebo Jaromír Carvan.

Junioři načnou baráž dnes od 19 hodin v Mariánských Lázních proti Spartaku Soběslav. V neděli se potom představí v Rokycanech.
Dorost zahájí dnes na ledě Veselí nad Lužnicí.