Ale přece jen se vloudila do povedené akce jedna černá skrvna. Vedle občasného aplausu tribun nad některými povedenými akcemi na ledě chyběla tradiční atmosféra. A mohutné skandování Baník, Baník chybělo úplně. Naopak. Z míst fan– clubu domácího týmu se ozývaly často vulgární narážky směrem k vedení hokejového klubu.

Důvod? Ten fan–club prezentoval na dřevěných sloupech v hale, kde visely cedule se jmény hráčů, na které se podle této skupiny fanoušků zapomnělo. Rybár, Beran, Zubanič, Holejšovský, Polesný, Čejka, Csipka, Eisman, Anderle, Kašpar, přinejmenším tito hokejisté na exhibici podle fan–clubu chyběli. Někteří domácí hráči byli počínáním svých „fans“ otráveni, výkonu fanclubáků se podivovali také hráči Chomutova, kteří směrovali své dotazy na své sokolovské protihráče: „Co blbnou?“

Výměna názorů mezi fan– clubem pokračovala i po utkání. „Suchopár“ se dokonce před stadionem vyjádřil, že chytat neměl Štelmach, protože neodchytal jediný soutěžní zápas za Sokolov, ale Špírek, nebo Csipka. Tato slova samozřejmě nepronesl bývalý dlouholetý obránce sokolovského Baníku a současný druhý trenér A – mužstva, ale jeden z fanoušků v dresu s jeho jménem. Nutno podotknout, že Rostislav Špírek i „pravý“ Suchopár se objevili na ledě o den později, na turnaji starých gard.

O vyjádření jsme požádali obě zainteresované strany, manažera HC Baník Sokolov Jaromíra Carvana a předsedu fan–clubu Zdeňka Webera.
Pane Carvane, jak jste spokojen s páteční exhibicí?
Co se týče exhibice, tak se to pojalo tak, jak já jsem předpokládal. To znamená, že se nám podařilo zajistit atraktivního soupeře a hrál se takový hokej, jaký se hraje všude při exhibicích, bezkontaktní. Vím, že se to některým divákům nelíbí a hráči to nemají příliš rádi, ale dělali jsme tu akci pro lidi, kterých přišlo dost, a já si myslím, že po sportovní stránce se to povedlo.
Objevila se ale jedna nepříjemnost v podobě chování fan–clubu…
Fan–club se zachoval tak, jak se zachoval. Mně z mé pozice přísluší se k tomu vyjádřit. Samozřejmě se s jejich chováním ani výtkami neztotožňuji. Měli jiný názor na obsazení hráčů v exhibici, ale musíme si uvědomit, že kdyby naskočili ti hráči, které chtěl na ledě vidět fan–club, tak by nikdy žádný Chomutov nepřijel. Jinak samozřejmě tady byl také turnaj staré gardy, kde ty hráče mohli vidět, a část se jich také přišla podívat. Oslavu jsme pojali takovýmhle stylem. Pokud se to fan–clubu nelíbí, tak se o tom dá diskutovat, ale samozřejmě ne na takovéhle úrovni, jako předvedli, kdy jsme slovně napadáni a uráženi. Od toho jejich chování se distancujeme. Já osobně si představuji fan–club tak, že bude držet s klubem, že potáhneme za jeden provaz, a ne že bude prezentovat neslušné chování vůči funkcionářům klubu a tak dále. Mrzí mě to, já ale jejich chování neovlivním a trochu nám to samozřejmě udělalo na exhibici černou skvrnu. Je samozřejmě smutné, když nám musí fandit fanoušci Chomutova, aby se na zimáku vůbec něco ozývalo.
Jedna věc je, že zmiňovaní hráči nebyli pozváni k utkání, ale druhá je, že nebyli pozváni ani na večerní společenský raut po zápase…
Snažili jsme se vybírat hráče citlivě, ale samozřejmě nemůžou být pozváni všichni, ať již z organizačních nebo i finančních důvodů. Pozvali se zástupci města a bývalí hráči, kteří byli v minulosti uvedeni do sokolovské síně slávy. Řešilo se to tak, jak určilo vedení klubu. Někomu se to nemusí líbit, může to vyvolat diskuzi, ale to se mohlo udělat dva tři měsíce před exhibicí, když všichni věděli, že bude, a ne to prezentovat takhle. Je to ale jejich svobodná vůle, jak se zachovali. Většina fanoušků snad byla s oslavami spokojena a fan–club to prostě pojal, jak to pojal.

Oslovili jsme za fan–club Baníku i Zdeňka Webera.
Zdeňku, vy, co se týče fan– clubu, jste své mužstvo v exhibici moc nepodpořili. Můžeš nám osvětlit důvod?
My jako fan club proti současnému kádru i proti panu Carvanovi nemáme zatím vůbec žádné připomínky. I když samozřejmě nevidíme do situace uvnitř klubu. Jsme maximálně spokojeni jak se složením mužstva, tak i s tím, co pan Carvan tady zatím vyprodukoval. Co se týče exhibice, tak tam nám vadilo to, že zápas byl prezentován sice jako exhibice, ale ve finále to byl vlastně běžný přípravný zápas, jelikož by Chomutov na nějakou exhibici nepřijel. Takže se nakonec na ledě neobjevili ti hráči, kteří tady v minulosti dělali úspěchy klubu. My jsme si to představovali alespoň tak, že se tihle hráči pozvou na led, předají se jim nějaké ceny, nebo se přečtou přinejmenším jejich jména. Úplně se na ně zapomnělo. Oni nedostali ani pozvánku na páteční zápas, ani na pozápasový raut.
Bude váš bojkot pokračovat ?
Ne, to byla pouze jednorázová akce. Dnes budeme normálně fandit (v úterý s Klatovy), stejně jako v sobotu.