Přitom hosté nezačali na severu Čech vůbec špatně, úvodních pět minut se domácí borci dostávali za červenou čáru jen sporadicky a gólman Klášterce Kaššák se také musel ve své kleci řádně ohánět.

Jenže hokej se hraje na góly. A domácí oproti hostům, jak potvrdil i trenér Kláštereckých Michal Jäger, měli velmi slušnou střeleckou potenci, kdy daleko od faktu není tvrzení, že domácím napadalo do branky vše, na co sáhli. A výhra Baníku 44:28 na střely je jen mírnou náplastí na deset inkasovaných branek.

Skóre derby otevřel v 9. minutě domácí Stehlík, který po dalších třech minutách zvýšil na 2:0. To ale nebylo zdaleka vše. Po další minutě to bylo již 3:0 zásluhou Šípa. Když Klášterečtí přidali v 16. minutě čtvrtou branku Sukem a v 18. minutě zvýšil na 5:0 Panocha, bylo dobojováno a v utkání se hrálo již jen o výsledek.

Ani druhá část nepřinesla hostům přijatelnější skóre. První branku zaznamenali baníkovci až za stavu 7:0, po domácím Pražákovi a Jáchymovi se konečně trefil Bauer, ale další zásahy Stehlíka a Pražáka zařídily po dvou třetinách hrozivé skóre 9:1.
V závěrečné části hry se zápas víceméně dohrával, a padly tak již „pouze“ dvě branky. Ve 45. minutě se trefil na domácí straně podesáté Řepík. Hostům se podařilo ještě na začátku 58. minuty zkorigovat stav Hauerem na konečných 10:2.

V posledním utkání letošního roku se představí hokejisté Baníku Sokolov ve středu, kdy v domácím prostředí přivítají druhý celek tabulky, severočeský Most. Zápas začíná v tradičních 18 hodin.

HC Klášterec – HC Baník Sokolov 10:2 (5:0, 4:1, 1:1).
Branky: 9. Stehlík (Šíp, Martínek), 12. Stehlík (Řepík, Kocek), 13. Šíp (Panocha, Žižka), 14. Suk, 18. Panocha (Žižka, Suk), 26. Pražák (Stehlík), 28. Jáchym (Koblitz, Pražák), 30. Stehlík (Pražák), 36. Pražák (Stehlík, Jáchym), 45. Řepík (Řezníček) – 30. Bauer, 58. Hauer.
HC Baník Sokolov: Štelmach (16. – 23. Nový) – Toms, Kořínek, Formánek, Hauer, Říha, Diblík – Soukup, Bauer, Topinka – Sopr, Dobřemysl, Kukla – Nový, Račanský, Mareček – Kašpar, T. Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.