„Klatovy byly na třetím místě tabulky, takže nás čekalo velmi těžké a také vyhecované utkání. Myslím ale, že jsme ho v klidu zvládli. Zápas jsme kromě asi osmi minut na začátku druhé třetiny, kdy měl soupeř přesilovku 5 na 3, měli ve vlastní moci,“ mohl si spokojeně mnout ruce trenér Jaromír Carvan.

Ve vyostřeném duelu se západočeským rivalem si jeho svěřenci počínali disciplinovaněji než soupeř. „Sokolov vždycky, když jsem proti němu hrál, tak byl znám svou nedisciplinovaností, o tom jsme se také po mém příchodu k mužstvu hodně bavili. I v dnešním utkání jsme měli hodně trestů, ale bylo to až za rozhodnutého stavu 4:1, 5:1. Vyplývaly také z toho, že některé zákroky hostů byly hodně brutální, a kluci se k tomu potom takhle postavili a trošku opláceli. Žádným způsobem jsem do toho nechtěl zasahovat,“ pokračoval kouč Carvan.

Několik hráčů Baníku se sice velmi aktivně zapojilo do bitky se soupeřem, ale jak bylo řečeno, předtím po celý zápas dodržovali zvolenou taktiku a to zřejmě rozhodlo o jejich výhře. „Je dobře, že hráči věří tomu, co si řekneme v kabině, a hráli takhle disciplinovaně. Určitě to svědčí o charakteru mužstva,“ říká sokolovský hlavní trenér.

Dnes čeká hokejisty Sokolova další zápas, dohrávka v severočeském Jablonci. Ten je sice na předposledním místě skupiny A, ale v posledních zápasech se Vlci přece jen zvedli. „Jablonec posílil, má tam hráče ze Sparty, jako je Mrňa, který vloni odehrál zápasy play–off v extralize. Znovu nás tedy čeká těžký zápas,“ je si vědom Jaromír Carvan, který prostředí jabloneckého zimního stadionu, kde působil pět let, dobře zná. „Hraje se tam na menším hřišti a rozhodčí zde snadno podlehnou tlaku. Hraje se tam trošku jiný hokej,“ upřesňuje.

Přesto se vydává se svými svěřenci na sever Čech s cílem bodovat naplno. „Poslední utkání nám vyšla. Opět do zápasu půjdeme s pokorou a cílem urvat tři body. Chceme zakončit rok výhrou, ale bude to těžké,“ říká sokolovský trenér Carvan závěrem.

Hokejisté Baníku nepocestují k utkání kompletní. Chybět bude kapitán Jan Soukup, kterému byl po sobotním vyloučení odebrán registrační průkaz. Jeho místo zřejmě zaplní Petr Nový. Otazník visí nad startem s nemocí laborujícího obránce Jakuba Kořínka, za kterého případně zaskočí Ivan Říha. K dispozici by měl být i Martin Rohan. Klec Baníku bude s největší pravděpodobností znovu střežit Petr Hruška.

Utkání v Jablonci začíná v 17.30 hodin.