Z Roudnice si přivážejí první porážku sezony

Roudnice nad Labem - Jako na houpačce by se dalo charakterizovat středeční utkání 3.kola druhé ligy, ke kterému baníkovci zajížděli do Roudnice nad Labem. Dvakrát vedli, ale nakonec si přivezli jednobrankovou prohru 5:4.

24.9.2009

Pavel Jakubal hájil branku v Baníku v Roudnici nad LabemFoto: Arnošt Moucha

Baník začal svižně, dobře bruslil a často střílel a to dělalo domácím nesmírné problémy. Nicméně žádná střela nebyla gólová, a tak v polovině prvního dějství pořád na výsledkové tabuli svítila nula, i když domácí gólman Kolinger měl na kontě už deset poměrně těžkých zákroků. Domácí se dostali do tempa vždy jen v přesilovkách, ale i Jakubal v brance hostí byl pozorný. V poslední minutě první třetiny měli domácí možnost hrát přesilovku 4 na 3, ale nějak zvlášť s ní nenaložili. Zbytečný trest do konce utkání za protesty ještě inkasoval hostující Kořínek.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl jistě podle představ sokolovských trenérů, neboť hned po úvodním buly zatlačili hosté domácí do těžké defenzivy a po pěkné spolupráci Bauera se Setíkovským otevřel posledně jmenovaný skóre utkání – 0:1. Bohužel se ale baníkovci neradovali dlouho, o minutu později totiž zapomněli obránci za sebou letitého kata Sokolovských Romana Kalu, ten se řítil sám na Jakubala, a i když branku nevstřelil, byl faulován a následně bylo nařízeno trestné střílení.

Jeho exekutorem se stal domácí exsparťan Jakeš a byl úspěšný – 1:1. Po dalších dvou minutách dostal přihrávku do jízdy v středním pásmu opět obrovitý Jakeš, přetlačil sokolovské obránce a nadvakrát překonal Jakubala – 2:1. Baník měl poté ještě šance na vyrovnání, ale také velkou dávku štěstí, když bombu dalšího exsparťana Žemličky zastavilo břevno. Do konce třetiny se pak již nic mimořádného nedělo.

Třetí třetina, respektive vstup do ní, byl ještě vydařenější než úvod té druhé, baníkovcům stačilo totiž na vyrovnání 42 vteřin, když si role obrátili Setíkovský s Bauerem – 2:2. Ale bohužel, radost jim domácí pokazili hned o 30 vteřin později, když využili bleskově přesilovku, kým jiným než Kalou – 3:2. Baník byl v tu dobu dost aktivní, bohužel ale také ve vylučováních. Ve 47. minutě dal domácím dokonce další možnost přesilové hry 5 na 3. Paradoxně ovšem toto oslabení znamenalo obrat ve vývoji utkání, ve třech ujela dvojice Bauer-Dobřemysl a ten bombou pod břevno srovnal na 3:3.

Ještě v tomtéž oslabení, to už hrál Baník ve čtyřech, vstřelil čtvrtý gól Setíkovský po asistenci Topinky s Mudrou a zdálo se, že by to domácí mohlo položit. Jenomže na nohy jim pomohli sokolovští hráči sami zbytečnými vyloučeními, i když odpískanými trochu úzkostlivě. A tak se hrálo opět 5 na 3. Tentokrát z toho domácí vytěžili maximum. Během půlminutky obrátili na 5:4, když využili obě po sobě jdoucí přesilovky. Baník v závěru tlačil, měl víc sil než soupeř, ale další šance ani hru bez brankáře už nezužitkoval.

Další mistrovské utkání odehraje HC Baník Sokolov v KV Areně, a to v sobotu 26.9. od 17.00 hodin.

HC ROUDNICE – HC BANÍK SOKOLOV 5:4 (0:0, 2:1, 3:3).

Branky: 34. Jakeš (TS), 36. Jakeš (Žemlička), 42. Kala (Novák), 54. Boháček (Kala), 54. Sailer (Novák) – 28. Setíkovský (Bauer), 41. Bauer (Setíkovský, Pech), 47. Dobřemysl (Bauer), 48. Setíkovský (Topinka, Mudra).
Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:11 navíc Kořínek do konce utkání OK, Soukup a Sláma 10 min. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 158.
Baník Sokolov: Jakubal – Formánek, Mudra, Kořínek, Diblík, Říha, Pech – Soukup, Setíkovský, Bauer, Račanský, Dobřemysl, Kukla, Sláma, Nový, Topinka, Záhora.