Po více než půl roce okusili hokejisté Baníku Sokolov porážku na domácím ledě. Stejně jako v dubnu v barážovém utkání s Berounem, i ve středu s Kolínem padli 2:3 po samostatných nájezdech.

Oba týmy od úvodních minut na ledě potvrzovaly postavení na čele druholigové tabulky, hrál se rychlý, kvalitní hokej.

Hosty poslal do vedení v 7. minutě Šifta, který potrestal chybu sokolovské defenzivy. A pro domácí mohlo být o chvíli později ještě hůře. Při přesilovce Baníku se „kozlové" dostali do přečíslení a za Hruškou zazvonila tyčka.

Ve druhé polovině první třetiny si domácí začali vytvářet tlak, z několika šancí se jim však výborně chytajícího Moravce v brance Kolína překonat nepodařilo.

A jak se ukázalo později, celý zbytek zápasu se nesl v tomto duchu. Horníci vyslali na klec Kolína celkem 53 střel, dopravit kotouč za Moravce se jim však podařilo již pouze dvakrát. V obou případech při přesilových hrách.

Ve 29. minutě srovnal na 1:1 Sýkora po střele Přindiše od modré čáry. V 54. minutě potom ztečoval kotouč za brankáře Kolína Vaněk opět po pokusu obránce od modré čáry v tomto případě Proška. I tento gól byl však pouze vyrovnávací, tři a půl minuty předtím totiž hostům vrátil vedení Mejzr.

Domácí se s remízou 2:2 nespokojili, za mohutné podpory fanoušků se snažili v závěrečných minutách základní hrací doby strhnout výhru na svou stranu. To samé platí o prodloužení, ani v něm však znovu na Moravce v brance Kolína recept nenašli i když Vrána se dostal po svém úniku až před gólmana „kozlů".

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byli ale úspěšnější hosté. Proměnil Malý a Šifta, na domácí straně pouze Flek, Kuběna s Dobřemyslem neuspěli.

V sobotu cestuje Baník do Moravských Budějovic.

HC Baník Sokolov - SC Kolín 2:3sn (0:1, 1:0, 1:1).

Branky: 29. Sýkora (Dobřemysl, Přindiš), 54. Vaněk (Prošek, Vrána) - 7. Šifta (Malý), 50. Mejzr (Šafránek, Semirád), 65. Šifta.

Rozhodčí: Kostourek Havelec, Fiala. Vyloučení: 3:8, navíc Prošek (SOK) a Jankovský (KOL) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Střely: 53:24. Diváci: 989.

Sokolov: Hruška P. - Prošek, Kvapil, Přindiš, Rohan M., Schusser, Gombár, Troška Sýkora, Dobřemysl, Švec, Flek, Vrána, Vaněk, Kuběna, Tvrdek, Rohan T., Říha, Račanský, Csamangó. Trenéři: Mikuláš Antonik, Jan Michna.

Kolín: Moravec - Pácal, Muláček, Hanzl, Skokan, Nedbal, Březina, Kulhánek, J. Procházka Semirád, Šafránek, Jankovský, Morkes „A", Kadlec, Ježek, Kozák, Mejzr, Zumr, Malý, Valášek, Šifta. Trenér: Rác.