Domácí poslal do vedení v 8. minutě úvodní části Charousek. Stav 1:0 vydržel až do 36. minuty zápasu, v té v přesilové hře zvýšil na 2:0 Vrtek. Hostům se podařilo snížit na kontaktních 2:1 v 57. minutě, když využil dvojnásobnou početní výhodu Říha. Minutu a půl před vypršením základní hrací doby zkoušeli sokolovští hokejisté hru bez brankáře, vyrovnat se jim však nepodařilo.

Tři kola před koncem soutěže tak čtrnáctý Klášterec odskočil patnáctému Sokolovu na osm bodů. Baník tak s největší pravděpodobností začne vyřazovací část o udržení druhé ligy na ledě soupeře. V sérii na tři vítězná utkání narazí zřejmě na Klášterec, nebo Řisuty. O záchranu bude bojovat systémem play-off osm celků, ten nejhorší sestoupí do krajského přeboru.

Další zápas sehraje Baník v sobotu na domácím ledě proti Pelhřimovu.

HC Klášterec - HC Baník Sokolov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1).

Branky: 8. Charousek (Koblitz, Hrdlička), 36. Vrtek (Charousek, Dlouhý) - 57. Říha (Račanský, Jirušek).

Rozhodčí: Kostourek Marek. Mašek.

Klášterec: Dlouhý - Kuncl, Koblitz, Žižka, Kopica, Chotaš, Gröger, Pokorný, Šmejc, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Mála, Toušek, Hammerbauer, Toman, Diviš, Kozák.

Sokolov: Hruška - Šik, Adam, Gombár, Novák, Rulík, Priškin, Binias, Říha, Račanský, Kukla, Jirušek, Váňa, Dimitrov, Pfister, Kašpar, Sus.