Na vítězství 7:2 se podílel i Marek Švec, který byl v utkání velmi aktivní. „Fotbal mě strašně moc baví. Hrál jsem ho jako mladý, takže pro mě je to taková třešinka na dortu a zpestření letní přípravy. Chtěli jsme držet balon, narážet si ho a soupeře uběhat, jinak by to byl pro nás průšvih, jak pro trenéra, tak pro nás, kdybychom soupeře neuběhali,“ říká směrem k zápasu útočník Baníku.

Přísný trenér Karel Mlejnek však tentokrát své svěřence taktikou nesvazoval. „Hlavně jsme se chtěli nezranit a odehrát to důstojně,“ pokračuje Marek Švec.

Ten i po fotbalové kariéře pošilhává. „Zrovna minulý týden jsem se bavil s Tomášem Rohanem, že bych šel hrát do Rotavy, kdyby byl čas. Teď jsem dostal lano i z Rychnova. Když bude čas, rád si zahraji, ale nechci, aby mi to překáželo v hokejové kariéře,“ naznačuje důrazný forward fotbalové týmy, kde by se teoreticky mohl objevit.

Baník v pondělí vstupuje do druhé poloviny zkráceného přípravného období. Marek Švec si dosavadní průběh přípravy pochvaluje. „Jsem zatím velmi spokojený, má to hlavu a patu. Je to výbušnost, je to síla a myslím, že když budeme dřít, tak jak dřeme doteď, tak se to na ledě projeví. Loni ve Varech se dělala spíše kondice, běhaly se delší tratě a vytrvalost, ale současná příprava mi přijde taková hokejovější a víc mi to pro moji postavu a kondiční stránku sedí,“ pokračuje křídelník Sokolova.

Baník do první ligy míří po 22 letech. Na vyšší soutěž se těší nejen fanoušci, ale také samotní hráči. „Těšíme se strašně moc. Budeme chtít bojovat o každý bod. Ale musíme se soustředit na každý zápas a nemůžeme koukat, že jsme postoupili. To už je za námi a my musíme dřít,“ uzavírá rozhovor Marek Švec. (bou)