Mezi mantinely rozehřívá asistent Lukáš Mensator střelami trojici gólmanů. 6.55, ze šaten začínají přicházet na led další hráči, okolo se mihne skupina v „civilu“ s matadorem Davidem Hruškou, kapitánem Vojtou Šikem, Petrem Přindišem a Tomášem Rohanem. Ti si na úvod vychutnají posilovnu. V 6:59 protne hornický stadion ostrý hvizd píšťalky kouče Karla Mlejnka. Začínáme.

O půl hodiny později odchází skupina z posilovny do šaten hodit se do „ledních kostýmů“. První skupina na ledě ještě pokračuje. Tak jako předešlé minuty sleduje instrukce trenéra a následně provádí cvičení. Dá se sice vytušit, jakým směrem se bude ubírat baníkovský hokej pod novým lodivodem, to ale zatím zůstane skryto pod pokličkou. V 7:45 končí první část, na řadu přichází úprava ledu, v 7:59 startuje druhá fáze. První skupina se přesouvá přes kabinu do posilovny, druhá jde na led.

V 8:45 je dotrénováno pro dnešek. V Sokolově ale začali už v pondělí večer, brzké úterní ráno je drobná „úlitba bohům“. „Chtěli jsme jít na led už 23. července, ale bylo samozřejmě třeba plochu využít i jinak, takže tady máme komerční kemp a tomu jsme dali přednost. Proto jsme šli takhle extrémně ráno na led,“ vysvětluje trenér Karel Mlejnek.

Tomu se hlásilo na prvním tréninku celkem 28 hráčů. „Máme tady čtyři brankáře, protože se s námi zapojil do tréninku po domluvě s Karlovými Vary i Ondra Kuchař. K tomu je 24 hráčů do pole, trénujeme ve dvou skupinách po dvanácti, na herní část se potom spojujeme,“ pokračuje lodivod druholigového Baníku Sokolov.

Vězni v Kynšperku nad Ohří.
Odsouzení z kynšperské věznice se rekvalifikují

Tým oproti letní přípravě doznal jen minima změn. „Teď čekáme do 3. srpna na vyjádření Jakuba Vrány, který koketuje se zahraničím, ale zároveň se nevzdává možnosti, že bude tady, což my bychom samozřejmě kvitovali. Rozloučili jsme se s Martinem Struncem, který tady hrál v loňské sezoně, u něj jsme se nedomluvili na podmínkách,“ nechává Mlejnek nahlédnout do aktuálního kádru.

Za Strunce našel sokolovský kouč náhradu. „Jsme těsně před domluvou s Lubomírem Kovaříkem, 25letým hráčem Zlína, který hrál minulý rok velmi dobře v Šumperku, předtím nastupoval dvě sezony pravidelně za prvoligový Přerov,“ poukazuje.

Kovařík by měl být na ledě pořádně vidět. „Je to hráč v dobrých letech, velké postavy, produktivní. Věříme, že pro nás bude velkou posilou,“ doufá Mlejnek.

Jeho svěřenci budou nadále pokračovat v režimu večerních tréninků v pondělí, středu a pátek a dopoledních v úterý a čtvrtek. „Postupně najedeme na režim, který bychom chtěli zachovat v sezoně. Od příštího týdne přijdou na řadu také přípravná utkání,“ hlásí trenér Baníku.

Na začátku přípravy na ledě se zaměřuje hlavně na činnost jednotlivce. „Tak aby se do toho kluci co nejdříve dostali, to znamená, vedení kotouče, přihrávka, samozřejmě jednoduché kombinace. Posléze budeme nabalovat další věci,“ prozrazuje.

První přípravný duel čeká Sokolováky příští úterý na domácím ledě proti prvoligovému Ústí nad Labem.

Již 18. ročník Dne Ohře se koná v sobotu u dřevěné lávky v Kynšperku, stejně jako vloni (na snímku).
Řeka si úctu zaslouží, tvrdí pořadatel Dne Ohře