Na rozměry malém stadionu se jim v posledních letech příliš nedařilo, ale teď si baníkovci vše vynahradili. Po výborném výkonu, podpořeném vynikajícím Habalem v brance, zvítězili 5:1.

Utkání začalo spíše opatrně a v prvních pěti minutách si oba brankáři prohlédli zblízka puk jen sporadicky. Domácí se dostali do převahy v šesté minutě, když hráli svou první přesilovku, hosté se však v pohodě ubránili.

V podstatě hned po skončení této přesilové situace putoval za katr opět sokolovský hráč a celá situace, včetně ubránění se hostů, se zopakovala. V průběhu dalších dvou minut ovšem hlavní arbitr trošku úzkostlivě vyloučil v krátkém sledu Baníku dva hráče a domácí měli možnost přesilovky 5 na 3. Tu nakonec využili a v čase 12:30 po dorážce poslal Jablonecké Tondr do vedení 1:0.

Hosté se ale nenechali zaskočit. V 16. minutě hráli svou první přesilovou hru a po necelé minutě ji využili pěkně sehranou kombinací, když po asistencích Dobřemysla a Schussera vyrovnal Martin Rohan 1:1.

V 17. minutě domácí opět faulovali a Sokolovští ukázali, že přesilovky jsou jejich silnou zbraní. Další gól v početní převaze vstřelil Sýkora po přihrávkách Ševce a Dobřemysla 1:2. Hosté měli až do konce první třetiny více ze hry, ale stav se už nezměnil.

Ve druhém dějství se, jak se říká, „lámal chleba". Domácí se snažili útočnými výpady o srovnání skóre, ale obrana hostů byla neprostupná. Sokolovští byli trpěliví a při každém zaváhání Vlků byli nebezpeční před brankou Příhody.

Jablonečtí opět nevyužili dvě přesilovky, to hosté hned při první početní výhodě druhé třetiny opět skórovali. Na konci 27. minuty přesilovku proměnil Račanský po asistenci Kuncla 1:3. Baníkovci definitivně přebrali otěže utkání a do konce třetiny měli ještě několik slibných příležitostí. Do šaten odcházela obě mužstva s dvoubrankovým vedením Sokolovských.

V úvodu třetí části to domácí opět zkusili, ale do hlav i na hokejky se jim vkrádala nervozita. To byla voda na mlýn pro hosty, kteří po zbytečných vyloučeních Vlků dvakrát skórovali a jak jinak než z přesilovek.

Nejprve v čase 46:56 prostřelil bombou od modré domácího gólmana Schusser po přihrávkách Rohana a Ševce a o dvě minuty později dokonale vyšachovali domácí obranu Tomeček, Boušek a Kverka, přičemž posledně jmenovaný skóroval do prázdné branky domácích. Utkání se poté již dohrálo až na drobné strkanice celkem v klidu. Hosté si tak naprosto zaslouženě odvezli z horkého ledu v Jablonci 3 body.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždějí Sokolovští v sobotu do Kolína.

HC Vlci Jablonec - HC Baník Sokolov 1:5 (1:2, 0:1, 0:2).

Branky:12:30 Tondr (Petrmichl, Bříška) 16:15 M. Rohan (Schusser, Dobřemysl), 17:20 Sýkora (Švec, Dobřemysl), 26:49 Račanský (Kuncl), 46:56 Schusser (M. Rohan, Švec), 48:26 Kverka (Tomeček, Boušek).

Rozhodčí:Orlický - Nepomucký, Žemlička.Vyloučení:11:12, navíc Stehno (JAB) 10 min. nesportovní chování.Využití:1:5.Oslabení:0:0.Diváci:200.

Sokolov:Habal - Tomeček, M. Rohan, Schusser, Šik, Ruprecht, Kuncl, Novák Sýkora, Dobřemysl, Švec, Boušek, Kverka, Vaněk, Říha, Račanský, Kašpar, Petrov. Trenéři: Rulík, Michna.