Když máš aspoň tři pětky, jde to samo. Trenér sokolovských hokejistů Jaromír Carvan si mohl v sobotním utkání na ledě Písku dovolit v této sezoně luxus v podobě „normálního" počtu hráčů. Díky reprezentační pauze měl k dispozici hned šestnáct hráčů plus dva brankáře, do hry se totiž mohli zapojit i junioři z Karlových Varů a nová tvář ze záložního týmu Kladna, útočník Petr Křepelka.

Hned první třetina přinesla pořádnou gólovou přestřelku. Na začátku 10. minuty poslal hosty do vedení Jirušek, ale domácí odpověď byla blesková. Po 11 vteřinách srovnal Jirků 1:1.

Vyrovnané skóre ale vydrželo pouze něco málo přes dvě minuty, potom vrátil náskok na stranu Sokolova svou dorážkou Račanský 1:2.

V 16. minutě ale Písek nakonec zužitkoval svou přesilovou hru, když kotouč dopravil do klece Feča Vlček. 45 vteřin před první sirénou ale znovu odmítl remízový stav hostující Kašpar a Baník opět vedl 2:3.

Ve druhé dvacetiminutovce se navíc podařilo Baníku ve 27. minutě zásluhou Zikmunda navýšit stav na 2:4. Uklidňující gól. Baník se mohl od té doby soustředit na poctivé zavírání středního pásma a rychlé výpady.

Tato taktika byla úspěšná. Písečtí se stěží dostávali před sokolovskou branku, a když se jim to podařilo, měli další překážku v podobě výborného Feča.

Do třetí třetiny tak vstupovali hosté s náskokem dvou gólů. Ve 47. minutě ale domácí snížili na kontaktních 3:4 Vlčkem. Poté několikrát podržel sokolovské naděje znovu Fečo. V 56. minutě tak mohli horníci znovu udeřit, do brejku se v domácím tlaku dostal nováček Křepelka a svým povedeným blafákem vrátil Baníku dvougólové vedení.

Po necelé minutě ještě opět snížil Sýbek, ale víc hosté domácím nepovolili, ke hře bez brankáře je pustili až 11 vteřin před koncem.

IHC Písek - HC Baník Sokolov 4:5 (2:3, 0:1, 2:1).

Branky: 10. Jirků (Vlček), 16. Vlček (Procházka, Urbanec), 47. Vlček (Urbanec, Slavík), 57. Sýbek (Bernad J., Koutenský) 10. Jirušek (Pfister), 12. Račanský (Truhlář), 20. Kašpar (Gombár), 27. Zikmund (Kukla), 56. Křepelka (Kukla).

Rozhodčí: Jechoutek - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:5, navíc Škopek (PIS) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 495.

Písek: Panec - Semrád, Jirků, Procházka, Škopek, Hanus, Koutenský, Hrubý Volf, Vlček, Urbanec, Sýbek, Bernad J., Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička, Novák, Duchoň Sokolov: Fečo - Šik, Adam, Gombár, Michálek, Rulík, Truhlář, Binias, Křepelka, Zikmund, Kukla, Říha, Račanský, Kašpar, Jirušek, Janata, Pfister.