Energie domácí zápasy
Energie – Olomouc (úterý, 15. listopadu, KV Arena, 17.30).
Energie – Sparta (pátek, 18. listopadu, KV Arena, 17.30).
Energie – Mladá Boleslav (neděle, 20. listopadu, KV Arena, 15.30).
Energie – Pardubice (pátek, 24. listopadu, KV Arena, 17.30).

Do zápasového kolotoče se karlovarští hokejisté vrátí dřív než zbytek extraligového pelotonu. Již v úterý 15. listopadu je totiž čeká dohrávka 4. kola s Olomoucí, tedy utkání, které se kvůli technickým problémům s rolbou a ledem na konci září neodehrálo.

Energetici tak budou mít šanci soupeři oplatit nedávnou těsnou porážku ze vzájemného duelu v Olomouci, kde padli 0:2. Na utkání zůstávají v platnosti nevrácené vstupenky z původního duelu, fanoušci mají navíc možnost ke každému původně zakoupenému lístku získat jeden další zdarma.

Atraktivní duel se Spartou pak čeká na energetiky v pátek 18. listopadu. Pražanům se letos zatím vůbec nedaří, aktuálně padli až na 13. místo extraligové tabulky, tým naposledy opustil i trenérský štáb v čele s Pavlem Paterou. S ohledem na ambice a sílu našlapaného kádru je ale jen otázkou času, kdy sparťané začnou stoupat tabulkou.

Rozhodčí Milan Matějček v utkání Slavia - Plzeň B.
Skandální derby mezi Slavií a Plzní. Rozhodčí upadl, prý kvůli alkoholu

V úvodním letošním vzájemném duelu ale dokázali energetici Spartu porazit, v pražské O2 areně zvládli devítigólovou přestřelku, kterou rozsekl v prodloužení aktuálně nejlepší střelec Energie Petr Koblasa.

Třetím domácím duelemv řadě bude pro karlovarskou Energii souboj s Mladou Boleslaví. Středočechům se v posledních utkáních vůbec nedaří, prohráli už šestkrát za sebou. Jenže i u Boleslavi platí stejně jako u Sparty, že aktuální deváté místo asi nebude tím, s čím budou Bruslaři spokojeni. V sestavě Mladé Boleslavi se do Karlových Varů vrátí dobře známý brankář Filip Novotný, který se energetikům postavil už v úvodním vzájemném duelu. Pustil sice jen jedinou branku, jenže ta z hole Dávida Grígera byla jediná a vítězná, energetici na ledě soupeře zvítězili těsně 1:0. Podaří se jim porazit Středočechy i podruhé v sezoně?

To nejlepší a zároveň nejtěžší nakonec, chtělo by se říct. Pardubice slavící 100. výročí založení klubu před sezonou nabily kádr a kvalita sestavy se začíná projevovat. Dynamo k dnešnímu dni vyhrálo posledních devět utkání, extraligové tabulce vládne už s šestibodovým náskokem. Jedním z posledních přemožitelů Východočechů pak byli právě energetici. Ti přitom na ledě lídra soutěže prohrávali už o dvě branky, po parádním obratu a výhře 4:2 nakonec brali všechny tři body. (sei, kub)