Hosté ze Sokolova začali ve velkém tempu a ve 41. vteřině se výborně vykřížili ve středním pásmu Švec se Sýkorou, který se po nahrávce Dobřemysla řítil v samostatném nájezdu na domácí branku a Gulimovovi nedal v koncovce žádnou šanci – 0:1. To byl pro Baník výborný rozjezd utkání a i v dalším čase zle hosté zatápěli před domácí brankou.

V čase 5:18 skvěle zakombinovali v útočném pásmu Flek s Vránou a ten nekompromisně zvýšil vedení hostů – 0:2. Hosté byli při chuti, vedení mohl navýšit hned poté Vaněk, ale ani nadvakrát nevyzrál nad Gulimovem. V čase 11:39 se hosté radovali potřetí. Račanský se po asistencích Proška a Csamanga prosadil z levé strany a trefil horní růžek domácí branky – 0:3.

O minutu později měli domácí možnost přesilové hry, ale Baník odehrál oslabení excelentně, a navíc měl při něm i několik větších příležitostí ke skórování. V závěru třetiny si zahráli přesilovku i hosté, střela Švece skončila na břevnu a s dalším pokusem Proška si poradil domácí brankář.

Ve druhé třetině se domácí mužstvo zvedlo a bylo to znát i na hře jako takové. Zlepšený forčekink Klatovských občas dělal hostům problém při rozehrávce, ale nic zásadního se ve vývoji utkání nedělo. Ve 24. minutě si do dobré pozice najel Sýkora, ale domácího gólmana nepřekonal. Další šanci měl navrátilec po zranění Tomáš Rohan, jeho střelu Gulimov vyrazil a při dorážce nebyl úspěšný ani Kuběna.

V čase 30:15 se domácím podařilo z ojedinělé akce snížit, když se střelou zpoza obránce střelecky prosadil Vondryska – 1:3.

Baník opět zvýšil obrátky a výsledkem velkého tlaku v útočném pásmu byl gól ve 36.minutě. Autorem byl Venca Dobřemysl po přihrávce Sýkory – 1:4. Na konci třetiny ještě hosté rozehráli hru v početní výhodě, ale žádná ze střel se neujala.

Třetí třetina byla hodně podobná té první. Baník měl na jejím začátku opět možnost přesilovky, ale Gulimov všechny střely pochytal. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující obránce Přindáš a domácím se podařilo z následující přesilové hry snížit, když se před brankou naněkolikrát prosadil Noga.

V 51.minutě ale hosté opět zvýšili svůj náskok, to když domácí obrana nechala před brankou osamoceného Csamanga, který se trefil střelou z bekhendu – 2:5.
Konec utkání už byl jednoznačný. V 53.minutě hosté své vedení zvýšili. Po pěkné kombinaci Fleka s Vránou zakončoval Sýkora – 2:6. O necelou minutu později se radovali znovu hosté, když Račanský šikovně vložil hokejku do Říhovy střely.

Poté ještě hrál Baník zhruba čtyřicet vteřin přesilovku 5 na 3, ale Gulimov byl pozorný a své mužstvo od další zkázy zachránil. A tak se společně se závěrečným klaksonem mohli hokejisté Baníku radovat spolu s početnou výpravou fanklubu a oslavit zaslouženě zisk tří bodů.

HC Klatovy – HC Baník Sokolov 2:7 (0:3, 1:1, 1:3).

Branky: 31. Vondryska (Žáček, Mrázek), 45. Noga (Pouska) – 1. Sýkora (Dobřemysl), 6. Vrána (Flek), 12. Račanský (Prošek, Csamangó), 36. Dobřemysl (Sýkora), 51. Csamangó (Rohan T., Schusser), 53. Sýkora (Vrána, Flek), 54. Račanský (Říha, Flek).
Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 210.
Sokolov: Hruška – Prošek, Kvapil, Přindáš, Rohan M., Schusser, Gombár, Novák, Troška – Sýkora, Dobřemysl, Švec, Vrána, Flek, Vaněk, Rohan T., Kuběna, Csamangó, Račanský, Říha. Trenéři: Michna, Antonik.