Po týdnu znovu pokračuje druhá hokejová liga. A sokolovský Baník hraje opět doma. Tentokrát se na hornickém ledě představí Trutnov. Celek z Podkrkonoší dlouho uzavíral tabulku skupiny Západ, v posledních duelech se ale trutnovští „draci" zvedli a do Sokolova míří se sérií tří výher v řadě. Přesto bude nováček soutěže outsiderem sobotního zápasu. „Jsme favorité, i když nás nečeká znovu jednoduchý zápas, tuhle roli musíme zvládat a potvrzovat ji," má jasno jeden z dvojice sokolovských trenérů Jan Michna. Zápas začíná v 17.30 hodin.

V sobotu dopledne (10.15 hodin) potom uzavřou podzimní část sezony fotbalisté Baníku Sokolov v domácím duelu s Vlašimí. Cíl domácího týmu je ale zřejmý. Urvat na závěr podzimu tři body. „Nečeká nás žádná jednoduchá práce, ale já věřím, že to bude dobré utkání s radostným koncem pro nás," přeje si Šmejkal.

V letošní sezoně půjde již o druhé měření sil obou celků. To první skončilo remízou 1:1, když poslal Sokolov již v první minutě do vedení Ouedraogo, domácí Vlašim srovnala ve 30. minutě Simerským.

Ve faktu, že se soupeři již jednou utkali, nějaké výrazné ulehčení přípravy na zápas sokolovský kouč nevidí. „Sestava Vlašimi poměrně rotuje, od prvního vzájemného zápasu bude dost odlišná," míní Šmejkal.

Jedna věc je ale jistá. „Čeká nás velmi silný kompaktní soupeř, který celý podzim potvrzuje velmi dobrou kvalitu. Je to mužstvo, které hraje fotbal, je hodně pracovité," upozorňuje trenér Baníku.

 „Čeká nás velmi silný kompaktní soupeř, který celý podzim potvrzuje velmi dobrou kvalitu. Je to mužstvo, které hraje fotbal, je hodně pracovité," upozorňuje trenér Baníku.

Fanoušci fotbalistů Baníku, kteří přijdou v sobotu s klubovým symbolem (šála, čepice) mají na utkání vstup zdarma.