První trénink na ledě absolvovali v pondělí večer hokejisté druholigového Baníku Sokolov. Áčko hornického klubu vyjelo mezi mantinely společně s juniory. Trenérské dvojici Rostislav Kurfürst a Miroslav Diblík se hlásilo 19 hráčů do pole a dva brankáři.

Kdo Baník v nové sezoně ze střídačky povede, však není ještě úplně jisté. „Někoho máme vyhlídnutého, potvrdíme to v následujících dnech, až bude vše podepsáno," omlouvá se manažer Karel Makovec. Podle informací Deníku by to však měl být domácí sokolovský trenér.

A složení kádru? Oproti kolujícím informacím sokolovské mužstvo nemusí vypadat v nadcházejícím ročníku druhé ligy až tak špatně. Na prvním tréninku byla k vidění brankářská dvojice Hruška Fečo, nechyběl kapitán z minulé sezony Petr Kukla a vedle domácí osy Kašpar, Říha, Račanský, Gombár, Novák bude opět k dispozici také obránce Vojtěch Šik a v útoku potom navrátilec ze zámoří Pavel Kuběna. K týmu se má znovu připojit i Kamil Tvrdek.

Další posílení a konečná podoba týmu pak budou záviset na středečním jednání s Karlovými Vary. „Chceme opět nastavit úzkou spolupráci na úrovni A-týmů," potvrdil Karel Makovec.

První přípravný zápas sehrají sokolovští hokejisté ve čtvrtek 11. srpna na domácím ledě proti Klášterci. V sobotu 20. srpna pak čeká fanoušky hornického celku lahůdka v podobě přípravného duelu se švýcarským klubem Hockey Thurgau.