Ještě než bylo vhozeno úvodní buly, tak se věrní fanoušci českého mistra divili, jak to že obránce Tomáš Schmidt nastupuje do utkání v dresu Ingolstadtu. Odpověď byla jednoduchá. Soupeř do lázní přijel pouze se čtyřmi obránci, a tak si jednoho zadáka od domácích vypůjčil.

Úvodní dějství jasně patřilo domácím. Už ve 4. minutě všem ujel Petr Kumstát a kličkou zakončenou střelou mezi nohy brankáře Pätzolda poslal domácí do vedení. V 10. minutě zakončil Brňák střelou do odkryté svatyně hostí Zuckerovu akci a KV Arena se radovala podruhé. Když přidal Dej dvě a čtvrt minuty před koncem třetiny třetí gól, nebylo o vítězi střetnutí pochyb.

Ve druhé části žádná branka nepadla. Domácí si sice zahráli čtyři přesilové hry, ale příliš nebezpeční nebyli. Za zmínku stojí jen šance Rastislava Deje, když ve 34. minutě tečoval střelu obránce Hájka. Ještě předtím došlo ke střídání brankářů. Mensatora nahradil Sáblík.

Třetí třetina byla plná nepřesností. Hra se hodně kouskovala a šancí bylo pramálo. Za zmínku stojí jen akce Davida Zuckera ze 44. minuty. Štírek karlovarského útoku postupoval sám na branku Ingolstadtu, ale výborným zákrokem se prezentoval jiný Čech. Jmenovitě obránce v německých službách Jakub Ficenec, který čistě zastavil pronikajícího Zuckera.

Souběžně jako toto utkání se hrál i zápas v Ústí nad Labem. Domácí Lvi hostili Litvínov, a pokud by ztratili jen jeden jediný bod, tak by do semifinále Tipsport Hockey cupu postoupila Energie. Ústí vyhrálo 4:3, a tak se probojovalo do semifinále poháru, kde ho čeká Sparta.

Energie – Ingolstadt 3:0
Třetiny: 3:0, 0:0, 0:0. Branky: 4. Kumstát, 10. Brňák (Zucker, Hluchý), 18. Dej (Kristek, Pech). Rozhodčí: Zubzanda – Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. Diváci: 1700.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (32. Sáblík) – Mucha, Němec, Dobroň, Prošek, Hájek, Parýzek, Černý, Brňák – Košťál, Kuběna, Kumstát – Skladaný, Melenovský, T. Rohan – Dej, Kristek, Pech – Hluchý, Haščák, Zucker.
ERC Ingolstadt: Pätzold – Schmidt, Daschner, Hinterstocker, Bakos, Hedin, Ficenec, Waginger, Goodall, Girard, Greilinger, Wren, Walsh, Hussey, Kavanagh, Bellissimo, Schenkel, Martens, Rimbeck.