Trenér Václav Eismann hodnotil celý turnaj celkem pozitivně. „Do turnaje jsme šli s velmi mladým mužstvem, protože šest hráčů z naší věkové kategorie odjelo s juniorkou na turnaj do Litvínova. Prezentovali jsme se tu tedy s nejmladším kádrem ze všech účastníků. Odehráli jsme tři slušná utkání,“ začal popisovat dvoudenní turnaj a pokračoval: „Úvodní utkání se Salzburgem bylo opticky vyrovnané, ale projevila se fyzická převaha soupeře.

S Vítkovicemi jsme odehráli zřejmě naše nejlepší utkání, hráči si opravdu sáhli na dno sil a dokázali utkání dovést k remíze. Jsem rád, že proti Litvínovu se nám podařilo prolomit smůlu v nájezdech, která trvá již od loňské sezony. V závěrečném utkání už jsme měli sestavu hodně kombinovanou, Slavia byla jasně lepší a zaslouženě nás přehrála.“

Během turnaje trenérovi vykrystalizovala i sestava, se kterou by chtěl nastupovat do mistrovských zápasů v extralize.
„Sestava pro extraligu se bude odvíjet od sestavy, se kterou půjdou do mistrovských utkání junioři. Oni mají při výběru hráčů logicky přednost. Věříme, že minimálně tři útočníci, kteří teď hráli za juniorku, nás přijdou posílit. To by byla jedna útočná řada, o dalších dvou již mám také jasno. A ve čtvrtém útoku se nebudeme bát dát šanci mladým hráčům,“ uzavřel Václav Eismann hodnocení turnaje.

Energie - Salzburg 2:6
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:3. Branky: 50. Formánek, 58. Konečný - 2. Schennach, 13. Schennach, 38. Schennach, 46. Schennach, 48. Koihovovi, 60. Mühlechner. Vyloučení: 6:4.
Energie - Vítkovice 3:4 sn
Třetiny: 2:0, 1:2, 0:1 - 0:1. Branky: Tomeček, 20. Závorka, 22. Tomeček - 23. Máj, 28. Němec, 50. Kubiš, rozhodující sn Walker. Vyloučení: 12:13. Využití: 0:1.

Energie - Litvínov 2:1sn
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 1:0. Branky: 20. Zadražil (Tomeček), 61. Bečka - 17. Kasal (Jirák, Písařík). Vyloučení: 5:3.
Energie - Slavia 0:7
Třetiny: 0:1, 0:3, 0:3. Branky: 19. Taškin (Novák), 29. Kotyra (Tomek, Moravec), 37. Taškin, 42. Kotyra (Cikánek, Tomek), 49. Hruška (Hellar), 45. Hruška (Taškin), 46. Hellar (Taškin, Hruška). Vyloučení: 5:3 .

Individuální ceny:
Nejlepší brankář: Christoph Lindenhofer (Red Bull Salzburg). Nejlepší obránce: Jakub Koziol (HC Vítkovice Steel). Nejlepší útočník: Nathan Walker (HC Vítkovice Steel). Nejproduktivnější hráč: Dmitrij Taškin (HC Slavia Praha).