Po úterní vysoké porážce na jihu Čech 9:2 pokračovala série ve čtvrtek na sokolovském ledě. V první třetině se hrál opatrnější hokej. Baník poslal do vedení v 6. minutě Bauer, když po velmi pěkné spolupráci s Bouškem a Dobřemyslem zakončoval do prázdné táborské klece. Jenže hosté odpověděli bleskově a po brankách Matušíka a Heršálka svítil na světelné tabuly již ve 13. minutě stav 1:2.

Ve druhé části hry potom vypukla gólová přestřelka. Baník se tlačil do soupeře a v polovině třetiny srovnal stav Baurem, který proměnil nařízené trestné střílení poté co hosté zalehli puk v brankovišti - 2:2. Stadion byl na nohou a domácí vstřelená branka ještě více vyburcovala. Jenže ve 33. minutě hosté po chybě jinak opět vynikajícího Nechvátala znovu vedli. To však platilo pouze do 36. minuty, kdy Dobřemysl využil přesilovou hru - 3:3.

Ale za necelou minutu se změnilo znovu skóre ve prospěch Jihočechů, když jim stačilo k zužitkování početní výhody pouhých pět vteřin - 3:4. Do šatny se šlo ale přeci jen za nerozhodného stavu. Ve 38. minutě totiž nabil Vrtek Bouškovi a ten vymetl pravý horní růžek táborské svatyně - 4:4.

Závěrečnou třetinu začali domácí v oslabení, to však ubránili. V 51. minutě potom strhl vedení na domácí stranu důrazný Soukup, který dojel svou vlastní střelu a v pádu nadvakrát protlačil kotouč do branky - 5:4. Ve zbytku utkání sokolovští hokejisté hájili, opět s mohutnou podporou celého stadionu, jednobrankový náskok. To se ji  podařilo a na zimním stadionu tak mohly vypuknout mohutné ovace - a zaslouženě.

HC Baník Sokolov - HC Tábor 5:4

Branky: 6. Bauer (Dobřemysl, Boušek), 30. Bauer, 36. Dobřemysl (Soukup, Bauer), 38. Boušek (Vrtek), 51. Soukup (Dobřemysl, Kuncl) – 8. Matušík (Šulčík), 13. Heršálek (Seidl), 33. Seidl (Mrkvička), 37. Heršálek (Matušík).

Stav série: 1:1. Příští zápas se hraje v sobotu v Táboře.

Více k utkání, včetně hodnocení trenéra Rostislava Kurfürsta, čtěte v sobotním vydání Sokolovského deníku.