V neděli večer vynikající duel na ledě Děčína, poté neméně povedené oslavy, v pondělí volno a v úterý odjezd do Tábora. Hokejisté Baníku Sokolov prožívají hektické chvíle. Zápas na jihu Čech, mimochodem šestý během jedenácti dní, zřejmě nemohl dopadnout jinak než vysokou porážkou.

„Jeli jsme tam po náročné sérii s Děčínem, ze které jsme se vrátili až v neděli pozdě večer. V plné nahotě se projevila únava z toho ohromného cestování a pětizápasového maratonu," říká Jaromír Carvan, který vedl celek v Táboře spolu s Miroslavem Diblíkem místo absentujícího Rostislava Kurfürsta.

Na hráčích bylo od první minuty vidět, že jim chybí šťáva. „Byli strašně moc unavení, naproti tomu domácí Tábor byl po týdenním odpočinku ve zjevné pohodě. Do Jablonce jeli jednou, my do Děčína třikrát," připomíná Carvan.

Ten z výše porážky žádné drama nedělá. „Vypadá to hrozivě, ale je to lepší než prohrát na nájezdy. Před klukama musím i tak smeknout, věřím, že čtvrteční zápas bude zase úplně jiný," přeje si.

Že by unavení hráči již na vývoj série rezignovali, Carvan rázně odmítá. „Nadále mají všichni obrovské odhodlání, o výsledek budeme bojovat," zdůrazňuje.

Dnešní duel lze z hlediska dalšího vývoje série označit za klíčový. „Pokud ho zvládneme, tak Tábor zase trochu znejistíme. Jedno utkání jsme u nich v základní části vyhráli, doma také," burcuje manažer Baníku.

Cesta k úspěchu povede znovu přes disciplinovaný, poctivý výkon všech hráčů. Dokáží však domácí posbírat k těžkému utkání dostatek sil? „Někteří si kvůli tomu vzali dovolené, dělají maximum pro to, abychom tady před našimi diváky vyhráli a sérii sem znovu vrátili," přibližuje.

Pomoci svým borcům mohou znovu, stejně jako v minulých zápasech, výborní diváci. „Určitě přijde opět hodně lidí. Tábor je nejlepší mužstvo skupiny Západ. Můžeme samozřejmě i prohrát, ale když už, tak se vztyčenou hlavou. Budeme se ale ze všech sil snažit srovnat stav série na 1:1," slibuje Carvan.

Ostatně Baník ukázal i v úterním utkání, že s Táborem se hrát dá. Nepříjemností je ale nejistý start jednoho z lídrů týmu.

Naopak diváci se mohou těšit na laserovou show a také nové účesy sokolovským hokejistů.