Osm zápasů trvala vítězná série sokolovských hokejistů. Minulou sobotu ji však utnul v přímém souboji o první místo dosud vedoucí Tábor. „Byl to hodně vyrovnaný zápas, bylo to o jednom gólu. Začali jsme špatně, ve druhé třetině jsme se ale zlepšili. Nakonec rozhodl třetí gól do naší sítě o který jsme si ale koledovali, měli jsme tam hodně nepřesných přihrávek ve středním pásmu,“ vrací se k utkání obránce Baníku Vojtěch Šik.

V závěru, za stavu 2:3, se domácí odhodlali k power play. Srovnat stav se jim však nepodařilo. „Moc jsme nestříleli, je to škoda,“ poznamenal Šik. Ten začínal s hokejem v Karlových Varech, kde strávil celý dosavadní hokejový život. Loni si zahrál ruskou juniorskou MHL. Po sezoně byl spolu se Sýkorou a Švecem prvním z energetiků, kteří přešli do Sokolova. „Teď jsem rád, že hraju za Baník, týmu chci co nejvíce pomoct,“ má jasno.

Jaký je rozdíl mezi elitní ruskou juniorskou soutěží a českou druhou ligou? „V juniorce jsou rychlejší a techničtější hráči. Naše druhá liga je ale vyspělejší, je to už přeci jen chlapský hokej,“ porovnává obě soutěže.

V sobotu ještě nastoupil v sokolovském dresu proti Jablonci, teď však bude trenérské dvojici Mikuláš Antonik Jan Michna chybět. Baníku vypomůže až po vánoční přestávce. Od hokeje si ale neodpočine.

Důvod je prostý.

Vojtěch Šik zamířil do italských Dolomit, kde bude hájit barvy české reprezentace na zimní univerziádě. „V mojí dosavadní kariéře je to zatím největší úspěch. Je to přeci jenom reprezentace, i když jen vysokých škol. Strašně moc si toho cením,“ svěřuje se.

Na jih Evropy odcestoval v neděli (přes sraz ve Slaném), v úterý absolvoval první trénink v městečku Alba di Canazei, v útulné hale Gianmario Scola Arena pro 3 500 diváků. Na stejném místě potom naskočí ve čtvrtek k prvnímu zápasu ve skupině proti Slovensku. V hale se budou hrát i další dva zápasy Čechů, proti Rusku a Velké Británii, a také finále turnaje. „Poslední dva roky se univerzitnímu týmu moc nedařilo, chceme postoupit ze skupiny a pak se dostat co nejdále. Chtěl bych medaili,“ prozrazuje sokolovský bek.

Český reprezentační celek, složený většinou z hráčů první ligy a extraligy, se naposledy sešel na společném soustředění ve Slaném. Šik věří, že mužstvo má svou sílu. „Podle mě si tým dobře sedne, a udělá úspěch.“

V obranné dvojici bude obránce Baníku nastupovat s Antonínem Růžičkou ze Slavie Praha. „Je to super kluk, tak nám to snad půjde,“ říká Vojtěch Šik na závěr.