HC Energie K. Vary - HC Bílí Tygři Liberec 4:2

Úvodní dějství brankově patřilo domácím. V 8. minutě se na brankovišti prosadil útok Hluchý – Kristek – Pletka. Prvně jmenovaný se bleskurychle zorientoval před ležícím brankářem Fikrtem a poslal domácí do vedení.
Bohužel to bylo z domácí strany všechno. Několikrát bylo před brankou hostí horko, ale do listiny střelců se už nikdo nezapsal. Nutno přiznat, že oba celky hrály druhé utkání v nové sezoně. Přesto se diváci nenudili.

Ve druhém dějství se nejprve prosadili hosté. Michal Bárta se protáhl okolo jednoho obránce a vystřelil ke vzdálenější tyči. O tři minuty později, přesněji ve 28. minutě, už zase bylo v karlovarské KV Areně veseleji. Václav Skuhravý uzmul puk ve středním pásmu, podél mantinelu se natlačil až před branku a parádně vymíchal brankáře Fikrta. Asistenci si připsali Ondřej Němec a Jan Košťál.
Ve 33. minutě bylo zase vyrovnáno. Hosté překvapili akcí, po které to v ochozech uznale zašumělo. Do Hunkesova nahození před branku zkusil Tomáš Klimenta jen tak seknout hokejkou a puk zapadl přesně pod horní tyčku Mensatorovy svatyně.

Třetí třetina začala domácím náporem, ze kterého ale nic nebylo. Hosté se snažili oplácet stejnou stranou mince, ale také oni vyšli brankově naprázdno.
V čase 51:03 a v signalizované výhodě vylákal Skuhravý gólmana Fikrta daleko z branky a následně poslal puk do chumlu hráčů u druhé tyčky. Zde se nejrychleji zorientoval Ondřej Němec a po jeho tyči kotouč pomalu doklouzal za čáru.

Hosté to v samém závěru zkusili bez brankáře. Kouč Jiří Kalous odvolal Fikrta a hosté hráli se dvěma muži v poli navíc, protože na trestné lavici seděl Čutta. Tento tah se kouči Kalousovi nevyplatil, protože do prázdné branky zvýšil Skuhravý na konečných 4:2.

Branky: 8. Hluchý (Prošek, Kristek), 28. Skuhravý (Košťál, Němec), 52. Němec (Skuhravý, Zaťovič), 60. Skuhravý – 25. Bárta (Urban), 33. Klimenta (Hunkes, Kašpařík). Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Zubzanda. Diváci: 3540.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Němec, Hájek, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Kristek, Pletka - Haščák, Melenovský, Skladaný - Zucker, Dej, Zaťovič.

Bílí Tygři Liberec: Fikrt (Stejskal) - Rýgl, Harant, Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Jareš, Kolmann - Víšek, Kašpařík, Ondřej, Podkonický, Vantuch, Klimenta, Špaček, Dušek, Kica, Jech, Urban, Bárta.