Povedené loučení s končícím rokem mají za sebou hokejisté druholigového Baníku Sokolov, kteří ve středu poprvé v této sezoně vyzráli na „Buldoky" z Řisut. „Měl jsem z utkání trochu obavy, protože jsem viděl dva předchozí duely s tímto soupeřem a Řisuty v nich byly jednoznačně lepší," říká na úvod trenér Baníku Rostislav Kurfürst.

Tentokrát však jeho svěřenci uchopili utkání za správný konec. „Hráli jsme podle mých představ, plnili to, co jsme řekli v kabině, a to celých 60 minut," pochvaloval si sokolovský kouč.

Hosté, kteří do hornického města přijeli s cílem urvat tři body a posunout se na první příčku tabulky, prokazovali své kvality. „Potvrdilo se to, co jsme očekávali. Hráli v pohybu, byli důrazní. My jsme ale tyhle jejich zbraně dokázali eliminovat, v závěru jsme je prakticky k ničemu nepustili," pokračuje Kurfürst.

Další zápas čeká hokejisty Baníku až 5. ledna doma proti Táboru, hráči však přes vánoční svátky rozhodně zahálet nebudou. Áčko se sejde k tréninku již večer na druhý svátek vánoční. „Původně jsem chtěl trénovat dvoufázově, ale přeci jen kvůli dojíždění hráčů to není možné," vysvětlil kormidelník Baníku.

Tréninky tak budou alespoň delší, budou trvat rovnou dvě hodiny. „V první části se zaměříme na kondici. Po úpravě ledu bude následovat druhá část, v té se budeme věnovat nácviku herních situací, kombinaci," přibližuje Rostislav Kurfürst. Trénovat se bude od zmíněné středy každý den až do neděle, kdy si hráči zahrají modelový zápas.

V kádru Baníku také došlo k několika změnám. Z důvodu špatné výkonnosti byla ukončena smlouva s obráncem Miroslavem Koblitzem, kterého by měl v defenzivě Baníku zastoupit Petr Štrach. 193 centimetrů vysoký bek je odchovancem Kladna, na svém kontě má několik extraligových startů za Slavii Praha, v současné době je kmenovým hráčem Jihlavy. Diváci ho mohli sledovat poprvé v sokolovském dresu právě již v utkání s Řisuty. „V Sokolově bude působit do konce sezony, pokud bude na obou stranách spokojenost, domluvíme se na další spolupráci," upřesňuje sportovní manažer Baníku Jaromír Carvan.