Jednotlivá mužstva HC Baník Sokolov již zahájila letní přípravu, následující sezóna je v hrubých obrysech zabezpečena.
V klubu došlo k rozdělení manažerské funkce na obchodní a sportovní úsek. Za obchodní úsek ponese odpovědnost Karel Makovec, za sportovní potom nová tvář v klubu Jaromír Carvan, který bude zároveň působit jako asistent u A–mužstva.

Další novinkou je snaha o nastartování nového modelu spolupráce s karlovarskou Energií. V tomto duchu již proběhla mezi kluby první jednání, která budou dále pokračovat a vyvrcholit by měla podpisem nové smlouvy, přičemž ta současná vyprší v příštím roce. Jistá je prozatím skutečnost, že sokolovská mužstva by v nově vzniklých kategoriích mladšího a staršího dorostu a juniorů měla nastupovat pod názvem HC Energie Karlovy Vary B. „Musí se to udělat, z hlediska pohybu hráčů je to nejideálnější. Základ mužstev budou tvořit sokolovští hráči, zbytek týmu potom posily z extraligových mužstev Karlových Varů,“ řekl ke změně hlavičky dorostenců a juniorů Karel Makovec.

Sokolovský mladší dorost bude hrát v této sezóně ligu mladšího dorostu, starší dorostenci krajskou ligu a junioři se zapojí hned do dvou soutěží, vedle krajské ligy juniorů budou hrát i krajskou ligu dospělých (bývalý krajský přebor).
Všechna tato mužstva, včetně A–týmu, budou hrát a trénovat v nové KV Aréně. Žákovské týmy budou potom střídavě využívat led v Karlových Varech a Chebu. Přes původní potíže se podařilo zajistit i led pro základnu, která bude trénovat prozatím jednou týdně, v sobotu, rovněž v KV Aréně. „Snažíme se získat nejméně další jeden led v týdnu, ale potřebujeme kvůli přepravě hráčů i s rodiči lukrativní čas po 17. hodině a ty jsou na okolních stadionech zaplněny,“ pokračoval manažer klubu Karel Makovec.

Jak dále z jednání vyplynulo, Karlovy Vary mají otevřený záměr, aby se v Sokolově hrála dorostenecká a juniorská liga a výhledově i ČP liga. Generální partner Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., je ochoten pokrýt polovinu rozpočtu této soutěže. K tomu, aby se v Sokolově druhá nejvyšší hokejová soutěž opět začala hrát, chybí sehnat ještě jednoho generálního partnera.
Pod novou střechu sokolovského zimního stadionu by se měli vrátit hokejisté již v závěru letošní sezony. Předání stavby by se mělo uskutečnit k poslednímu únoru. Pokud se podaří dokončit celou rekonstrukci stadionu s předstihem, existuje i varianta, podle které začnou plochu využívat hokejisté Baníku Sokolov již dříve.