Zákulisní machinace vyšachovaly z branky Baníku tradiční oporu Tomáše Závorku. Do sokolovské klece se tak postavil po týdenní absenci a následném jediném tréninku Pavel Jakubal, tomu ale spoluhráči v jeho těžké úloze příliš nepomohli. Hokejisté Baníku si tak ze severu Čech přivážejí znovu vysokou porážku.

HC KLÁŠTEREC - HC BANÍK SOKOLOV 8:3
třetiny 3:2, 3:1,2:0

Derby zápas začal ve svižném tempu a první třetina také přinesla strhující podívanou. Již ve 4. minutě otevřel po zadovce Bauera skóre zápasu sokolovský kapitán Jan Soukup, který přece jen se zraněním do utkání nastoupil. Následně řádně zatopil před domácí brankou i druhý sokolovský útok, Setíkovský ani Majer však kotouč za záda domácího brankáře černé pleti Štěrby nedostali.

V 6. minutě již ale bylo srovnáno. Po vyhraném buly se pohotovou střelou prosadil Boguský. Za dalších 55 vteřin chyba na útočné modré Baníku založila přečíslení domácích, rychlý protiútok úspěšně zakončil Derfler – 2:1. Klášterečtí se však z vedení radovali pouhých dvacet vteřin. Petr Kukla získal kotouč v obranném pásmu, rychlý průnik po pravé straně zakončil již v přečíslení dva na jednoho nahrávkou Topinkovi, který si blafákem poradil s gólmanem Klášterce a srovnal na 2:2.

Vyrovnaný stav tentokrát vydržel o něco déle, přesně 37 vteřin. Střelu Nguyena vyrazil Jakubal před sebe, ale u puku byl nejrychleji Jáchym a poslal ho do sokolovské klece – 3:2.

Po obdržené brance se zřejmě neminul účinkem vybraný oddechový čas ke zklidnění mužstva. V dalším průběhu první části potom již branku diváci neviděli. Za zmínku stojí minutu a půl dlouhá neúspěšná přesilovka Baníku 5 na 3. V závěru se naopak při vlastním oslabení dostal do brejku Sláma, ale svou střelou v tísni zamířil vedle klášterecké branky.

Rozhodnutí utkání přišlo ve druhé části. Hosté nezačali třetinu špatně. V 6. minutě však obrana nedokázala při přesilovce domácích znovu odklidit puk z brankoviště a důrazný Kocek zvýšil na 4:2. Po dvou minutách měli výhodu přesilové hry i hosté. Chyba na modré čáře však poslala do brejku Buchala, tomu sice odebrala nakonec puk hozená Kuklova hůl, ale nařízené trestné střílení sám postižený s přehledem proměnil – 5:2.
Ve 12. minutě se ale po Kuklově a Soukupově důrazu prosadil znovu Topinka a baníkovci se znovu vrátili do hry – 5:3. Mrzet může následná neproměněná přesilová hra, po níž předvedli rychlý protiútok domácí a Suk svou bombou vrátil Klášterci tříbrankový náskok. V závěru ještě hosté neproměnili další přesilovou hru.

Na začátku posledního dějství předvedli domácí, jak naložit s početní výhodou, akci zakončoval do prázdné branky Kajer – 7:3. Když po necelé minutě zvýšil na 8:3 Bečvář, došlo ke změně v brance Baníku, Jakubala nahradil Petr Nový.
Ve zbytku utkání se již skóre neměnilo, hosté sice nesložili zbraně, několikrát, zejména při dvou přesilových hrách, si vytvořili šance na zkorigování výsledku, ale další branka jim prostě nebyla souzena.

Branky: 6. Boguský (Jáchym), 7. Derfler (Jor), 8. Jáchym (Nguyen), 26. Kocek (Koblitz, Suk), 28. Buchal – TS, 37. Suk (Kajer), 43. Kajer (Kadlec, Koblitz), 44. Derfler (Ton) – 4. Soukup (Bauer), 7. Topinka (Kukla), 34. Topinka (Soukup).
Rozhodčí: Orlický – Kebrle, Vitík. Vyloučení: 9:6, + TS za zákrok Kukly. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 300.

Baník Sokolov: Jakubal (44. Nový) – Hauer, Formánek, Kořínek, Pech, Říha, Diblík, Bejlek – Soukup, Bauer, Sláma – Majer, Setíkovský, Dobřemysl – Račanský, Topinka, Kukla.
Připraveni: Louthan, Záhora. Trenéři: Kanis, Carvan.