Petr Nedvěd vede mužstvo Liberce jako kapitán a ve čtyřech extraligových kolech si připsal tři kanadské body za dva přesné zásahy a jednu přihrávku na gól.

V utkání proti Pardubicím se prosadil na úkor brankáře Martina Růžičky, když přesně mířil po rychlém úniku a zvyšoval tak skóre na 3:2 pro domácí. Tento hráč, jenž má v kabině přezdívku Méďa a mezi jeho záliby patří vodní lyžování, odehrál v NHL 982 zápasů v dresech sedmi klubů a připsal si na své konto 717 kanadských bodů. Velký dojem zanechal zvláště pak v tzv. Czech line v NY Rangers, kde v jednom útoku nastupoval s Radkem Dvořákem i současným parťákem Janem Hlaváčem.

Jeden z oblíbených filmů útočníka Tomáše Klimenty je Forrest Gump. Tak jako hlavní postava známého snímku se i on vydává na běh na dlouhou trať, ovšem s jasným cílem – se svým týmem uspět. A po čtyřech odehraných kolech to celkem splňuje. Vede produktivitu týmu se 4 body za přihrávky a nasbíral i tři plusové body. Na gólový zásah zatím čeká. Do týmu Bílých Tygrů se vrátil po krátkém hostování v Mladé Boleslavi v loňském ročníku extraligy.

Na koho si bude muset družina Josefa Palečka ještě dát pozor? Odpověď je snadná. Na již zmiňovaného Jana Hlaváče, který si v sezoně 1996 – 97 na dva zápasy oblékl dres tehdejší karlovarské Becherovky. Sto osmdesát tři centimetrů vysoký forvard zatím v letošním ročníku extraligy vstřelil jednu branku, ale jeho čas určitě přijde.

Pod vedením kouče Jiřího Kalouse trénují ještě dva bývalí energetici. Útočník Pavel Kašpařík a obránce Tomáš Harant.
Na druhou stranu, liberecký klub velice dobře zná Václav Pletka, který do Karlových Varů přišel před sezonou právě z Podještědí.

Utkání v KV Areně začne zítra v 17:30 hodin.