Úvodní dějství patřilo domácím, kteří se dokázali třikrát prosadit. Dvě branky padli v početní výhodě. V čase 5:23 napadl hostující Michal Dvořák, který kdysi působil v Karlových Varech, Rastislava Deje a rozhodčí Florián neváhal. Výtržníka, který odhodil rukavice a pustil se do soupeře pěstmi, vykázal do šaten. Právě během těchto pěti minut se energetici dvakrát zapsali do listiny střelců. Jmenovitě to byli Zaťovič a Melenovský.

Když se v 18. minutě prosadil Rastislav Dej, tak to vypadalo, že si Plzeňští z KV Arény odvezou pořádný výprask. Opak byl však pravdou. Do první přestávky snížil po Bendově a Strakově asistenci Tomáš Vlasák.

Ve druhé části se pak dvakrát prosadila kanadská akvizice v modrobílém dresu. Mark Bomersback nejprve ve 30. minutě chytře tečoval na brankovišti nahození Vlasáka a podruhé se do listiny střelců zapsal o pět minut později. Na ledě tehdy řádila při vyloučení Jakuba Čutty dvojce Vlasák – Straka. Tito dva ostřílení matadoři připravili pro Bomersbacka další lahůdku. Tentokrát doklepl kotouč za záda bezmocného Tomáše Závorky.

Třetí třetina se nesla v duchu bojovnosti a nasazení. Obě mužstva se snažila prosadit a vstřelit rozhodující branku. Domácí ale častěji sahali k nedovoleným zákrokům a tak měli více příležitostí hosté. Ty, ale svěřenci Mariána Jelínka nepotrestali a tak dospělo utkání k samostatným nájezdům.

Jediný kdo se dokázal prosadit ze šestice střelců byl Jaroslav Kristek. Energie díky jeho trefě vyhrála 4:3.

HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 3:3
Třetiny: 3:1, 0:2, 0:0. Branky: 8. Zaťovič (Brňák, Zucker), 10. Melenovský, 18. Dej, nájezd Kristek – 20. Vlasák (Benda, Straka), Bomersback (Vlasák), 35. Bomersback (Straka, Vlasák). Rozhodčí: Florián – Gerát, Sentenský. Vyloučení: 8:6 + Dvořák (PLZ) 5 a do konce. Využití: 2:1. Diváci: 3800.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Sáblík) – Dobroň, Prošek, Mucha, Čutta, Parýzek, Brňák, K. Černý, Schmidt – Skladaný, Pech, Melenovský – Hluchý, Kristek, Haščák – Zaťovič, Dej, Zucker – Kuběna, Budínský, Rohan. Trenéři: Paleček, Antoník, Kněžický.
HC Plzeň 1929: Francouz (Pöpperle) – Benák, Modrý, Benda, O‘ Brien, Dresler, Dobrovolný, Pitule, Boháč – Scofield, Vlasák, Bomersback – Dvořák, Straka, Adamský – Stránský, Kolář, Lev – Kubica, Heřman, Matějovský. Trenéři: Jelínek, Razím, Pejchar.