Nejednalo se ale o lehkou práci. Bezbrankový stav vydržel 35 minut a domácí mohli děkovat za čisté konto Závorkovi ve své brance. „Samotné utkání bylo extrémně těžké na psychiku hráčů. Ta nám svazovala nohy. Na soupeři bylo vidět, že nechce ještě skončit sezonu. Klíčem k vítězství byl chycený samostatný nájezd ve třetí minutě a chycené trestné střílení ve druhé třetině. Mužstvo v těchto momentech podržel Tomáš Závorka,“ poukázal kouč horníků Karel Mlejnek.

A tak jeho svěřenci mohli udeřit. Ve 36. minutě otevřel skóre při přesilové hře Stříbrný a ještě do konce druhé třetiny zvýšil na 2:0 Čejka. „Tím jsme prakticky zápas rozhodli,“ poznamenal sokolovský trenér.

Ve třetí třetině Baník hosty z Nymburka deklasoval dalšími šesti góly. Konečné resumé 8:0.

„Jsme extrémně rádi za postup do druhého kola a v žádném případě to nebyly jednoduché zápasy. Byla to těžká série a hráčům patří velké poděkování za to, jak k tomu přistoupili a jak to zvládli. Nám nezbývá nic jiného, a chceme, abychom se připravili na sérii druhou. Zároveň bych ale chtěl poděkovat všem fanouškům za mohutnou podporu,“ uvedl na závěr Karel Mlejnek.

Horníci vyřadili Nymburk ve třech zápasech při celkovém skóre 17:1. Další kolo rozehraje Baník ve středu.