Hokejisté Baníku Sokolov v sobotu na domácím ledě deklasovali Moravské Budějovice 10:2. „Věděli jsme, že jsme v utkání favoritem, ale snažili jsme se nic nepodcenit, poctivě jsme se na zápas připravovali," říká na úvod trenér Jan Michna.

Domácí celek měl před duelem 27. kola druhé ligy problémy se sestavou, nakonec se ale zrodilo nečekaně jednoznačné skóre. „Situaci nám trochu zkomplikovala zranění a nemoci. Hráči se k tomu ale postavili velice dobře, neponechali nic náhodě, pracovali celých šedesát minut na sto procent a to se projevilo na výsledku," pochvaloval si kouč Baníku.

Největší obavy pramenily z absence obou gólmanů. Hruška chyběl kvůli nemoci, Honzík pro změnu z důvodu zranění. Před domácí trojkou Franciskem nakonec dostal přednost karlovarský junior Fučík. „Svou úlohu splnil. Neudělal žádnou chybu, naopak nám několikrát pomohl. Chytil i samostatný nájezd, vyřešil to s přehledem," mohl být Michna spokojen.

To samé platí o podpoře hráčů z pole. „Snažili se mu pomáhat, bylo to vše v pořádku," konstatoval lodivod hornického týmu.

Utkání proti Moravským Budějovicím přineslo také velmi neobvyklou situaci. Stejně jako před týdnem s Klatovy jel rovnou dvě trestná střílení sokolovský útočník Tomáš Rohan. Tentokrát si vedl úspěšněji, oba nájezdy proměnil. „Je to tím, že je to hbitý hráč, dostává se do šancí. Je poměrně rychlý, soupeře přebrusluje, těm nezbývá nic jiného než ho faulovat," míní Jan Michna.

To však nebylo ze strany Tomáše Rohana vše. Ke dvěma zužitkovaným trestným střílením připojil další dva góly ze hry. „Jsme samozřejmě rádi, že mu to dnes ´lepilo´, měl mimořádnou formu. Dát čtyři branky se nestává každý den, to už musí být hráč na nějaké úrovni," vysekl sokolovský kouč slova uznání na adresu sobotního střelce.

K dalšímu utkání se hokejisté Baníku vypraví znovu v sobotu, kdy zajíždí do Pelhřimova.