Sokolov – Kousek od pořádné blamáže byli na jaře hokejisté Baníku Sokolov. Celek v loňské sezoně neudržel druhou ligu. Vedení hornického klubu však sestup rázně odmítlo a zakoupilo licenci od Klášterce. Podobně kritická situace se již nemá opakovat, do hokejového města teď přichází řada posil, rozšiřuje se kádr. Sokolovský hokej má stále zvuk, na Baník se tak vrací bývalí hráči. Jedním z nich je Michal Jäger, který povede áčko Baníku jako trenér.

Jak došlo k vašemu přesunu do Sokolova?
Oslovil mě Karel Makovec, jestli bych nechtěl vést A- tým, já jsem na to kývl.

Důvod?
Na druhou ligu jsem byl už pěkně nadrženej (směje se). V poslední době jsem trénoval dorostenecké týmy, už jsem chtěl zase dělat dospělý hokej.

Dres Baníku jste v minulosti oblékal jako hráč, jak na to období vzpomínáte?
Jenom v dobrém. Vždycky jsme tady měli úžasnou partu, mám tady spoustu známých a kamarádů. Prostě byl jsem tady vždycky rád, když se dařilo, i když se nedařilo. A rád jsem se do Sokolova vracel.

Předchozí účinkování na Baníku zřejmě hrálo při vašem rozhodování roli…
Samozřejmě. Nejdu do neznámého prostředí, jdu mezi lidi, které znám a se kterými jsem vždycky dobře vycházel. Navíc máme stejný náhled na hokej.

Vyjeli jste poprvé na led, jak jste obeznámen s jednotlivými hráči?
S kádrem se teprve seznamuji, ale s pár klukama jsem ještě kdysi hrál, některé znám ze sledování mužského hokeje, s ostatními se brzy seznámím.

S jakým cílem přicházíte na Baník?
Ze sokolovského zimního stadionu chci udělat nedobytnou tvrz. Preferuji také styl, ve kterém budeme hrát stejně doma i venku.

Kde se chcete v tabulce pohybovat?
Jako každý trenér v téhle soutěži se chci dostat do play-off, hrát co nejvýš. Těžko si ale teď dávat přesné cíle. Uvidíme.

Co říkáte složení týmu?
Obranu máme úžasnou, stejně tak máme dobré gólmany, trošičku nás trápí útok. Máme tam zkušeného Pavla Kuběnu, uvidíme, jak dopadnou další jednání o posílení. V ofenzivě týmu cítím malinké slabiny, potřebovali bychom dostat do Sokolova ještě nějakého „špílmachra“.

Díky odkoupení ligy od Klášterce se ale nepodařilo zajistit dostatek přípravných zápasů…
Pět utkání není moc, musíme se s tím ale vyrovnat, přizpůsobíme tomu přípravu.

V Sokolově jste jen pár dní, přesto, jaký máte z mužstva pocit?
Zatím velká spokojenost. Uvidíme, jak se k tomu postavíme, až přijde na tým nějaká krize, které se nikomu nevyhne. Nálada v kabině je výborná, kluci makají.

Sokolov – Na prvním tréninku druholigových hokejistů Baníku Sokolov se kouči Michalu Jägerovi hlásilo 23 hokejistů.
Na trojici gólmanů dohlížel bývalý reprezentant Lukáš Mensator. Osvědčenou dvojici Petr Hruška – David Fečo doplnil Dominik Šmídl.
Mezi obránci se vedle starých známých Vojtěcha Šika, Patrika Michálka, Martina Gombára, Davida Prachaře a Dominika Beera představil mladý Dominik Hohl z juniorky Jihlavy a Filip Šmejc z Klášterce, kterého ještě později doplní další hráč ze severočeského klubu Patrik Zicho. V obranných řadách nechyběla dvojice navrátilců Miroslav Kuncl a Petr Přindiš.
V útoku může nový trenér Baníku počítat s „kmenovou“ ostřílenou trojicí Roman Kašpar, Ivan Říha a Petr Račanský a opět také s mladíky Tomášem Pfisterem, Michalem Susem, Jiřím Šneberkem, Filipem Hauzrem a  Martinem Traplem. Z Klášterce přichází do ofenzivy dvojice Martin Strunz a Ondřej Toušek. Ze zámoří se potom vrací zkušený Pavel Kuběna. Naopak chyběl Michael Čejka, jenž zkouší štěstí v prvoligové Třebíči.
Současný kádr Baníku Sokolov: Hruška, Fečo, Šmídl – Michálek, Šik, Gombár, Hohl, Prachař, Kuncl, Přindiš, Šmejc, Beer – Říha, Kašpar, Račanský, Kuběna, Toušek, Pfister, Sus, Šneberk, Trapl, Strunz, Hauzr. Trenéři: Jäger a Mensator