KANADSKÉ BODY

V produktivitě se pouze dva baníkovci dostali mezi třicítku nejlepších. Především velmi dobrou druhou polovinou a paradoxně poslední čtvrtinou soutěže se nejproduktivnějším hráčem Sokolova stal Vojtěch Tomeček, který zaznamenal 34 bodů. V celé soutěži to znamenalo 25. místo. Pouze o bod méně měl Tomáš Vracovský. Vítězem kanadského bodování se stejně jako loni stal Martin Dočekal z Třebíče, který zaznamenal 62 bodů. Velmi dobře si například počínal i Daniel Kružík, který na 30 bodů potřeboval jen 31 zápasů.

STŘELCI

Zde se zástupce Baníku posunul přeci jen výše. Tomáš Vracovský se za 19 gólů dostal na 12. příčku soutěže. I v této kategorii byl nejúspěšnějším hráčem Martin Dočekal za 32 gólů. Tři zástupce v první desítce má vítěz základní části Poruba.

ASISTENCE

Prvního baníkovce mezi nahrávači najdeme na 18. místě a je jím Jaromír Kverka, který připravil gól svým spoluhráčům ve 23 případech. Nejlepší v této činnosti byl vsetínský Luboš Rob, který si připsal 35 asistencí.

OBRÁNCI

I zde Baník vyklidil přední pozice. Nejproduktivnějším obráncem se stal Martin Weinhold, který vstřelil pět gólů a na dalších sedm přihrál. Jen o bod méně zaznamenali David Tureček a František Klejna. Nejvíce bodů mezi obránci v celé soutěži nasbíral prostějovský Tomáš Hanousek (10 + 24).

TRESTY

Ani zde baníkovce v popředí nehledejte. Ale v této činnosti je tomu dobře. Náš nejtrestanější hráč Martin Osmík je na 52. místě s 33 trestnými minutami. O dvě trestné minuty méně měl Adam Rulík. Tito dva jmenovaní jsou také jedinými hráči Baníku, kteří obdrželi pětiminutové tresty, shodně za bitku. Jinak baníkovci neobdrželi žádný desetiminutový trest nebo vyloučení do konce zápasu. Je potěšující, že disciplinovaní byli i mladí hráči. Robert Šlechta zvládl 27 zápasů bez vyloučení, Kryštof Bulka ve 34 zápasech byl pouze jednou vyloučen, stejně tak Vojtěch Kysela. Čtyři trestné minuty mají například Václav Adamec, ale i Vojtěch Tomeček. Nejvylučovanějším hráčem ligy se stal finský obránce Markus Kojo ze Vsetína.

PLUS – MINUS BODY

Ani zde baníkovci přední příčky neokupují. Nejlépe si v bilanci účasti na ledě počínal Daniel Kružík +10. Dobře na tom byl i Robert Šlechta +6 či David Tureček +5. Z pravidelně hrajících zástupců Baníku byli na plusových hodnotách již jen Tomáš Vracovský a Štěpán Csamangó (oba +2). Nejlepší čísla vykazoval Vojtěch Střondala z Poruby.

STŘELY

I v této „disciplíně! dominoval třebíčský Martin Dočekal, který vyslal na bránu 204 střel. Následují další produktivní hráči Luboš Rob (191) a Zdeněk Doležal (182). Z Baníkovců se nejvíce činil Tomáš Vracovský (112), který se zařadil na 32. místo.

ÚSPĚŠNOST STŘELBY

V tomto směru se v popředí řadí také Tomáš Vracovský, který je na tom nejlépe ze všech sokolovských hráčů. Následuje Robert Šlechta a Jan Bernovský s Tomášem Rohanem. V lize si z pravidelně hrajících hokejistů vedl nejlépe vsetínský junior Matyáš Dědek, kterému na 12 gólů stačilo jen 41 střel.

PŘESILOVÉ HRY

V přesilovkách Baník rozprostřel své góly mezi více hráčů. 4 góly tak zaznamenali shodně Vojtěch Tomeček, Tomáš Vracovský a Martin Osmík. Nejnebezpečnější v početních výhodách byl opět Martin Dočekal se Zdeňkem Doležalem z Prostějova.

BODY V PŘESILOVKÁCH

Tady již Baník má svého zástupce na předních příčkách. Vojtěch Tomeček totiž hned polovinu svých bodů zaznamenal v přesilových hrách. Dařilo se opět nejvíce Martinovi Dočekalovi (24 bodů) z Třebíče, ale také jeho kolegovi, obránci Antonínovi Bořutovi (20 bodů).

GÓLY V OSLABENÍ

Za celou sezonu vstřelil Baník v početní nevýhodě pouze jeden gól, který zaznamenal Jan Bernovský. Tři góly se podařili v oslabení vstřelit přerovskému Indrákovi

VÍTĚZNÉ GÓLY

Zde si nejlépe počínal prostějovský Petr Mrázek se šesti góly, které znamenaly vítězné body. Ale jen o jeden gól méně má Tomáš Vracovský, který se tak zařadil na druhou pozici společně s Dočekalem, Hrňou, Razgalsem a dalšími třemi hráči.

ČAS NA LEDĚ

Martin Rohan se dostal mezi pět hráčů, kteří mají nejvyšší průměrný čas na ledě na zápas. Navíc jen o dvě vteřiny více má průměr pardubický Jan Kolář, který odehrál pouze dva zápasy. Tato statistika patří především obráncům. Na druhém místě mezi útočníky byl Tomáš Vracovský, první nemohl být nikdo jiný než Martin Dočekal z Třebíče.

VHAZOVÁNÍ

Ani zde baníkovci v rámci celé Chance ligy nevynikali. Nejlépe (z hráčů, kteří na vhazování pravidelně chodí) si počínal Martin Osmík, který měl úspěšnost 53,48 %. Doslova fantomem v tomto ohledu je Roman Pšurný z Přerova (65,50 %) nebo Jan Veselý z Prostějova (65,03 %). Oba hráči absolvovali přes 250 vhazování.

BLOKY

Jestliže Baník v něčem vynikal, byli to zblokované střely. Lépe, než František Klejna si počínal jen veterán Jan Výtisk z Frýdku-Místku (93 bloků). V první desítce je i Martin Rohan. Mezi útočníky je na třetím místě v celé soutěži Adam Křemen (37 bloků).

BRANKÁŘI

Baník se v uplynulé sezoně mohl na své brankáře spolehnout. Petr Hamalčík pak mezi brankáři, kteří nastupovali pravidelněji obsadil, 4. místo co do počtu úspěšnosti zásahů. Před ním byli pouze Michal Postava, Daniel Dolejš a Vojtěch Mokry. Vysoko mezi gólmany byl Vladislav Habal v průměru gólů na zápas. Lepší čísla mají jen Němeček z Přerova a Růžička ze Slavie, kteří odchytali jeden, resp. dva zápasy.

JUNIOŘI

Do všech zápasů Chance ligy naskočilo 46 juniorů. Z nichž téměř šestina (7 hráčů) byla ze Sokolova. Například za Prostějov či Třebíč nenaskočil ani jeden hráč mladší 20 let. Nejlépe se dařilo Robertovi Šlechtovi, který zaznamenal sedm kanadských bodů, což ho řadí na páté místo v produktivitě a na druhé místo v bilanci plus/mínus. Nejlepším juniorem byl s odstupem Matyáš Dědek ze Vsetína. Za Sokolov nastoupilo během Chance ligy sedm juniorů, Šlechta, Krajčík, Varvařovský, Adámek, Šmajda, Beran, Dorot.

Tomáš Bouda, Daniel Seifert