V létě si přivodil těžký pracovní úraz při pádu ze střechy. Vypadalo to, že je pro něj celá sezona ztracena. Jan Bauer se však dával rychle dohromady a na led naskočil ještě v základní části, kde stihl 14 zápasů.

Teď slaví mistrovský titul ve skupině Západ. „Je to skvělý pocit, vyhrát celou soutěž! Jsme všichni moc šťastní za tento historický úspěch a věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo. Bylo báječné vidět všechny ty lidi v hledišti, jak nám fandí, ženou nás dopředu a užívají si to s námi,“ svěřuje se.

Kde hledat příčinu úspěchu? Zdá se, že zatímco hokejová veřejnost tápala v tom, co čekat od nově se rodícího mužstva, hráči měli od začátku jasno. „Zápas od zápasu jsme šli společně za vytouženým postupem do baráže. Táhli jsme za jeden provaz, makali, hráli obětavě a každý má na postupu svůj podíl,“ zdůrazňuje útočník Baníku.

Práce soukolí hornických kladiv byla zřejmě dobře sladěna. „Smekám před silou celého týmu od brankáře přes obranu až po útok! Před trenéry, realizačním týmem, fanoušky a všemi lidmi, kteří nás podporovali, podporují a věřím, že budou podporovat i nadále,“ přeje si Bauer, který se ještě vrací k samotné atmosféře. „Po celé play-off byla skvělá, za což bych chtěl poděkovat všem lidem, co si našli cestu na stadion. Měla vzestupnou tendenci a já věřím, že to nejlepší nás ještě čeká právě v baráži.“

Vybojování baráže je jedna věc, splnění vnitřního cíle je však věc trochu jiná. „Na nějaké oslavy je ještě brzy. Samozřejmě jsme trochu oslavili titul a oddychli si, že máme první část úkolu zdárně za sebou. Nyní se ale soustředíme na baráž. Uděláme vše, co je v našich silách, pro postup do první ligy,“ ujišťuje sokolovská devadesátosmička.

Jak bude samotná baráž probíhat, se teď těžko odhaduje. „Sám jsem moc zvědavý na průběh a konfrontaci s ostatními soupeři. Pokud ale můžu mluvit za náš tým, věřím, že jsme a budeme dobře připraveni. Play-off jsme prošli bez ztráty jediného zápasu a i tento fakt doufám bude mít v tak důležitých zápasech, co se sil týče, svůj vliv. Moc se na baráž těšíme a věřím, že je v našich silách postoupit!“ říká na závěr odhodlaně Jan Bauer.