„Je to derby. Já věřím, že nastoupíme v nejsilnější možné sestavě, i s klukama z Karlových Varů," říká na úvod domácí kouč Jaromír Carvan.

Zatímco loni Baník základní část vyhrál a Klatovy skončily poslední, letos se situace prakticky otočila, Klatovy jsou v tabulce druhé, Sokolov na 15. příčce. „Klatovy přijedou v roli velkého favorita, spolupracují s Plzní," upozorňuje trenér Baníku. Z toho titulu bude volit taktiku. „My se určitě nepoženeme dopředu, musíme být disciplinovaní, hrát dobře dozadu. Klatovy jsou hratelné, mají mladý tým, který je dobrý dopředu, vzadu můžou mít určité problémy. My se ale musíme soustředit hlavně na náš výkon," má jasno Carvan.

S jakým výsledkem bude sokolovský kouč spokojen? „Proti takovému soupeři bude každý bodový zisk zlatý," přiznává.

Poslední zápas v Havlíčkově Brodě ale Baníku nevyšel, prohrál 5:1. „Odjeli jsme se třinácti hráči, přesto jsme první třetinu odehráli výborně, vedli jsme 1:0, soupeř vyrovnal až v přesilové hře," přibližuje Carvan počínání svých svěřenců na Vysočině. „Byli jsme sice trošku pod tlakem, nicméně měli jsme tam brejky, které jsme neproměnili," doplňuje.

Ve druhé třetině Havlíčkův Brod strhl vedení na svou stranu. „Nejprve jsme dostali gól z buly, další opět v našem oslabení," popisuje trenér Baníku.

Definitivní zlom přišel na začátku třetí části. „Měli jsme tři nebo čtyři situace, ze kterých jsme měli skórovat, ale nedali jsme. Pak přišla další přesilovka, kterou domácí opět využili, a bylo po zápase," lituje Carvan.