Sice se čtyřdenním zpožděním kvůli marodce soupeře, přesto je tady. Dlouho očekávaný duel o průběžnou první příčku tabulky skupiny Západ, který zřejmě tři kola před koncem soutěže hodně napoví i o konečném pořadí. Druhý Baník Sokolov od 18 hodin hostí vedoucí Kobru Praha, na niž ztrácí jediný bod.

„Je to v podstatě souboj o první místo. Uvidíme, v jaké sestavě přijede soupeř, myslím, že se ale už dají dohromady. Očekávám, že to bude vyrovnaný, tvrdý boj. Kobra má silový mančaft, který se hodně tlačí do brány, jsou silní v osobních soubojích," říká sokolovský trenér Mikuláš Antonik.

Proti Pražanům chce postavit zbraně, které Baník zdobily celou sezonu. „To znamená dobré bruslení, kombinaci, taktickou hru," vypočítává.

K dispozici bude mít sokolovské trenérské duo všechny hráče kádru, s výjimkou Koblasy, Kverky a bratří Tomečků. Ti již podle regulí ČSLH hrát za Baník po 15. únoru nemohou. Všichni ostatní na soupisce mohou nastupovat nejen v play-off, ale i v baráži o první ligu.

Kromě prestiže dnešní souboj s Kobrou Praha prakticky nic neřeší. Finále play-off se ve skupině Západ znovu hrát nebude, oba semifinalisté postupují rovnou do baráže, kde se utkají o jedno postupové místo společně s vítězem východní skupiny druhé ligy.

„Já osobně to beru spíše jako konfrontaci, abychom věděli, jak jsme na tom před play-off, a eventuálně některé věci ještě poupravili. Je to pro nás generálka. Důležité je být po základní části první nebo druhý, abychom případně měli na rozhodující zápas semifinále výhodu domácího prostředí," dobře ví Antonik.

To ale neznamená, že dnes Baník nebude bojovat ze všech sil o výhru. „Samozřejmě chceme všichni skončit první, ale zároveň nechceme na sebe vytvářet zbytečný tlak. Do zápasu půjdeme s čistou hlavou, hrát hokej, který jsme předváděli celou dobu. Chceme, aby náš výkon měl hlavu a patu. To je pro nás moc důležité, to ostatní bude bonus," má jasno kouč hornického celku.